Чи варто збивати температуру під час хвороби?

“Цього тижня у мене вдома справжній карантин: захворіли ми з чоловіком і діти. Температуру в сина і доньки не вдається збити жодним чином – вперто тримається на одній і тій самій позначці. Скажіть, будь ласка, чи варто збивати температуру під час застуди і при якій треба викликати “швидку”?” Ольга Боднарчук, м. Львів

Оксана Захарченко,
терапевт:
– Тут не все так однозначно: хтось при температурі 37,2 може почуватися вкрай погано, а хтось при 38-ми не відчуває дискомфорту. Якщо температура тіла не перевищує 38 градусів, її не потрібно збивати ні пігулками, ні народними засобами, бо таким чином організм бореться з вірусом. Проте якщо дорослих чи дітей при цьому дуже знобить, нудить, болить живіт (почалася діарея), появився висип, а температура тіла не збивається або піднялася ще вище – до 39 градусів, не займайтеся самолікуванням, негайно кличте лікаря!
Якщо температура підскочила до 40-41 градуса – терміново викликайте “швидку”! Не забувайте, що підвищена температура в малюків небезпечніша, ніж у дорослих, бо їх імунна система ще остаточно не сформувалася і не здатна повністю захистити організм. 
Аби полегшити стан хворого, який перебуває в гарячковому стані, треба:
– частіше провітрювати кімнату; 
– давати йому рясне і тепле пиття (мінеральну воду без газу, трав’яний чай, настій із сухофруктів); 
– перевести хворого на легше меню (варені овочі, рибу, курятину, каші, фрукти, соки, молочнокислі продукти).
Якщо волієте знизити температуру тіла без пігулки, протріть тіло (шию, лікті, зап’ястки, гомілки, стопи) розчиненим у воді оцтом або горілкою, до чола прикладіть змочену в холодній воді марлю або шматину. Їжте більше грейпфрутів, апельсинів, лимонів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0094 / 4.06MB / SQL:{query_count}