“Прикарпатська ватра” – райський куточок

“Пошта” розповідає про чудове місце для оздоровлення та відпочинку на Львівщині

фото: Ірина Бабкіна
Цього року лікарі наполегливо радили мені підлікувати систему травлення. Поміж усіх санаторіїв Моршинської лікувально-оздоровчої курортної зони я обрала оздоровчий комплекс “Прикарпатська ватра” у селі Баня-Лисовицька за півтора кілометри від курортного міста Моршин. 
“Прикарпатську ватру” вважають одним із найкращих оздоровчих комплексів Моршина. До його складу входять санаторій “Прикарпатська ватра”, база відпочинку “Карпати”, база відпочинку “Трембіта” та спортивна база “Газовик”, що належать філії “АГРОГАЗ” ПАТ “УКРТРАНСГАЗ”. 

фото: Ірина Бабкіна
Зустріла багато людей, котрі постійно приїздять сюди відпочивати та лікуватися і дуже задоволені. Зокрема, подружжя з Івано-Франківська розповіли мені, що впродовж більше десяти років віддають перевагу саме цьому санаторію тому, що це райський куточок.

Атмосфера

Перше, що вражає у “Прикарпатській ватрі”, це чудова атмосфера: велика доглянута територія, цілюще повітря. Корпуси санаторію розташовані серед численних хвойних і листяних дерев: сосен, смерек, беріз, дубів, кленів та інших. Тут дуже затишно та комфортно навіть у спеку. 
Комфортно також тому, що працівники закладу кваліфіковані, уважні, доброзичливі. 
“Нашому закладу торік виповнилося 50 років. За цей час у ньому відпочили та оздоровилися тисячі людей. Це працівники газотранспортної системи України а також ті, що купують комерційні путівки. Санаторій може одночасно прийняти 160 осіб, – розповідає “Пошті” керівник оздоровчого комплексу “Прикарпатська ватра” Микола Байтала. – Умови для проживання комфортні. Номери відремонтовані, укомплектовані зручними сучасними меблями та технікою. Ми маємо оснащений необхідним обладнанням лікувально-діагностичний корпус, власний бювет мінеральних вод. Це дуже зручно – люди встигають прийняти всі оздоровчі процедури у першій половині дня, а час після обіду присвятити дозвіллю. Тож можна займатися спортом, зокрема у тренажерному залі чи на тенісних кортах. Наш автобус щодня безкоштовно довозить бажаючих у Моршин. Можна вирушити також на різноманітні екскурсії. А ввечері в клубі проводяться дискотеки, концерти. Багато людей приїздять до нас постійно, тому що вони можуть якісно полікуватися та гарно відпочити”.

Лікування

У санаторії лікуються люди, котрі страждають на захворювання органів травлення: хвороби стравоходу; хвороби та функціональні розлади шлунка, тонкого та товстого кишківника, зокрема хронічні гастрити зі зниженою та підвищеною кислотністю, виразку шлунка та дванадцятипалої кишки, хворобу оперованого шлунка; захворювання печінки, (у тому числі хронічний гепатит), жовчовивідних шляхів, жовчнокам’яну хворобу; постхолецистектомічний синдром; хронічний панкреатит, перигастрит, перидуоденіт; розлади обміну речовин та інші недуги. 

Лікують також супутні хвороби: цукровий діабет; недуги сечовидільної системи; хвороби опорно-рухового апарату; хронічні захворювання периферійної нервової системи (радикуліти, радикулонефрити тощо); хвороби верхніх дихальних шляхів та багато інших.
Моршинська лікувально-оздоровча курортна зона славиться унікальними цілющими мінеральними водами, розсолами. Найбільшої популярності на курорті набула ропа джерела №6. За хімічним складом вона хлоридно-сульфатна калієво-магніво-натрієва і характеризується високим вмістом сульфатів, магнію, калію і відносно низьким – хлоридів натрію. Іонний склад ропи джерела №6 свідчить про її значну бальнеологічну цінність.
Усі відпочивальники із задоволенням вживають мінеральну воду джерела №4 (джерела Божої Матері). Це слабомінералізована (0,17 г/л) 
вода, яка за хімічним складом є гідрокарбонатно-кальцієвою. Вона містить велику кількість розчинного кисню. До її складу також входять K, Na, Mg, Fe, SO4.
Як розповідає “Пошті” заступник начальника “Прикарпатської ватри” з лікувальної роботи Олександра Пелішенко, моршинські мінеральні води мають позитивний вплив на функціональний стан органів травлення. “Наш санаторій оснащений потужною лікувальною базою,  – каже вона. Окрім вживання мінеральних вод у нашому бюветі, ми застосовуємо комплексні медичні методи: озокеритотерапію; оксигенолікування; фізіотерапевтичні процедури; електросвітлолікування; гідропатію; магніто- і лазеротерапію;  ванни з мінеральною водою, а також із додаванням валеріани, хвої, розмарину, бішофіту, соди; масаж; лікувальну фізкультуру. Проводимо кишкові зрошення, дюбажі тощо. Маємо біохімічну та клінічну лабораторії, кабінет ЕКГ, УЗД, ФГДС, RRS-скопії.
Тож люди, пролікувавшись у “Прикарпатській ватрі”, довгий час добре почуваються”. Це підтверджують численні постійні відвідувачі санаторію. Зокрема, мешканець міста Городок Богдан Божик розповідає, що декілька років тому вперше приїхав у “Прикарпатську ватру” з приводу лікування ерозії шлунка. З того часу щороку відвідує санаторій і вже не звертається до лікарів цього профілю. 
Тож унікальні мінеральні води, комплексні лікувальні методи, кваліфікований персонал оздоровчого комплексу, цілющий клімат, дієтичне харчування дарують нашим людям здоров’я.

Харчування

Особливе харчування заслуговує щирої вдячності працівникам “Прикарпатської ватри”. Страви дієтичні (дієта №5, 5-П, 9), але різноманітні та дуже смачні. Готують по-домашньому за власною рецептурою, яку розробили працівники їдальні під керівництвом Оксани Клименко. Усміхнена та привітна старша медсестра Марія Борис щоранку запитує, чи смачно і чи є якісь побажання та зауваження. Зазвичай зауважень немає, а побажання лише: “Всім смачного! Гарного настрою! Здоров’я!”
Тож приїздіть до оздоровчого комплексу “Прикарпатська ватра” лікуватися та відпочивати. Цілком імовірно, що завітавши сюди один раз, ви полюбите це місце і щороку тут набиратиметеся сил і здоров’я! коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1610 / 4.41MB / SQL:{query_count}