Джинси: модний хіт чи небезпечний одяг?

Незмінно популярні штани можуть призвести до варикозу, циститу і навіть застою крові

фото: Софія Пилипчук
Ера джинсів розпочалася ще в середині XIX ст. Відтоді цей одяг став популярним як серед підлітків, так і серед людей старшого віку обох статей! Ба більше, нині не знайдеться особи, у якої б не було вдома кількох пар таких штанів. Джинси стали настільки звичними, що подекуди посувають на друге місце сукні та спідниці. Та чи завжди вибір на користь обтягуючого одягу виправданий і здоровий?
Лікарі застерігають: надмірне захоплення джинсами може призвести до проблем зі здоров’ям, зокрема варикозу, парестезії (оніміння чи поколювання нижніх кінцівок), молочниці і навіть целюліту. А влітку, коли людина одягає надто обтягнуті штани, можливий перегрів органів.
Джинси із завищеною талією можуть спричиняти неприємні відчуття в ділянці живота, особливо під час сидіння. Через носіння штанів із заниженою талією легко отримати запалення нирок або ж цистит (під час холодної чи вітряної погоди). Одним словом, якщо не хочете одного дня потрапити на прийом до лікаря, будьте уважними, вибираючи нову пару штанів.
Небезпечні обтягуючі джинси і для майбутніх матусь та татусів. “Із погляду репродуктивного здоров’я жінки, тісний одяг може лише зашкодити. Коли  представники слабкої статі носять такий одяг, у них погіршується кровопостачання тих чи інших ділянок тіла”, – зауважує акушер-гінеколог Марія Малачинська.
Із її слів, вагітним ходити в джинсах можна, проте вони не повинні бути надто тісними. “Неважливо, яка погода за вікном. Одяг повинен бути комфортним і зручним. Також варто пам’ятати: якщо одягнулися занадто легко, у вас підвищується ймовірність розвитку запалення нирок чи органів сечовидільної системи”, – додає гінеколог.
На думку уролога, сексопатолога Василя Черепанина, для чоловічого організму шкідливими є обтягуючі штани (зокрема, вузькі джинси чи спідня білизна), виготовлені з синтетичних матеріалів із добавками віскози та лайкри. “Такий одяг шкодить рухливості сперматозоїдів і знижує їх життєздатність. А от бавовна небезпеки не несе лише за умови, що одяг не є занадто тісним, тому що в протилежному випадку відбуватиметься механічне перетискання або вдавлення статевих органів, – пояснює Василь Черепанин. – Якщо чоловік веде малорухливий спосіб життя і ще й “захоплюється” обтягуючими джинсами, тих же проблем не уникнути: у результаті статеві клітини житимуть менше і змога  запліднення яйцеклітини знизиться. Також імовірне виникнення ниючих болів у яєчках”. 
Оскільки чоловічі органи не люблять спеки, лікар радить чоловікам улітку обходитися без подібного одягу. Та й у холодну пору, коли людина  одягає теплу білизну чи нижні штани, довго сидить у приміщенні, у неї підвищується ймовірність отримати тепловий удар, оскільки температура статевих органів нижча”.

Дослідження італійських учених понад 900 любительок джинсів показали: ті жінки, що одягають вузькі джинси хоча б раз на тиждень або й більше, мають вищі шанси захворіти бактеріальним вагінозом (дисбактеріозом), адже його виникнення провокують саме синтетична білизна та облягаючі синтетичні штани. У представників сильної статі подіб­ний одяг спричиняє застій крові у яєчках.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4366 / 3.98MB / SQL:{query_count}