Що робити, якщо дитина боїться лікарів?

“Наша шестирічна донька дуже боїться лікарів. Щоразу, коли доводиться йти у поліклініку, впадає в істерику. Жодні вмовляння не діють. Скажіть, будь ласка, що робити, якщо дитина боїться лікарів?”

Уляна Бочка, м. Львів


Наталя Гоза, дитячий психолог:
– Якщо ваша дитина уже стикалася з неприємними медичними процедурами, наприклад, їй робили щеплення, страх перед лікарями цілком можна зрозуміти. Дитину лякає сама думка, що при кожному наступному відвідуванні лікаря біль повторюватиметься.
Аби цей страх подолати, постарайтеся перед тим, як зайти до кабінету лікаря, докладно пояснити донечці, навіщо ви туди йдете і що їй там робитимуть. Не брешіть, не обіцяйте, що про жодні процедури не йдеться, особливо тоді, коли доведеться робити щеплення або ж брати кров з пальця. Спробуйте пояснити, навіщо потрібні ті чи ті процедури, тільки робіть це відповідно до віку дитини.
Ніколи не лякайте доньку лікарями: “Будеш погано поводитися – прийде лікар з величезним шприцом і зробить тобі укол!” Після таких розмов дитина підсвідомо боятиметься лікарів. Можете пообіцяти їй винагороду за хорошу поведінку в лікаря.
Вдома частіше грайте з дитиною у рольові ігри, показуйте, як лікар слухає серце, як оглядає живіт, як стукає по колінах молоточком. Нехай дитина все це повторює за вами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9341 / 4.06MB / SQL:{query_count}