Якою повинна бути перша допомога при сонячному ударі?

“З моїм чоловіком на дачі стався сонячний удар. Йому було зовсім зле, з’явився сильний біль голови – аж до запаморочення, почав скаржитися на нудоту, задишку. Я просто розгубилася. Все, що могла зробити, це відвести його у затінок. Розкажіть, будь ласка, які ознаки сонячного удару і якою повинна бути перша допомога?”

Мар’яна Брень, м. Львів


Уляна Кашпор, терапевт:
– Найчастіше сонячний удар стається при перегріванні, тривалій роботі на палючому сонці. Порушенню теплорегуляції сприяє активне фізичне навантаження в синтетичному або щільному одязі. 
Якщо почервоніли обличчя та шкіра, виникла слабкість, розширилися зіниці, появилися задишка, сонливість, сильний біль голови (до запаморочення), потемніння в очах, промацується частий і слабкий пульс, виступив холодний піт, потрібно негайно подати першу допомогу. Насамперед помістіть людину в прохолодне темне і добре провітрюване місце. 
За потреби послабте ремінь, зніміть взуття тощо. Визначте пульс і наявність дихання. Змочіть серветку або рушник і покладіть хворому на голову та шию (але в жодному випадку не кладіть його у ванну з холодною водою!). 
Якщо потерпілий не може опритомніти більш ніж три-п’ять хвилин, викличте лікаря або “швидку”! При судомах і галюцинаціях оберігайте потерпілого від травм. Якщо хворий опритомнів, дайте йому холодної води.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4138 / 3.96MB / SQL:{query_count}