Як пережити спеку вагітним?

“Я вже на п’ятому місяці вагітності. З приходом літньої спеки відчуваю, що мені важко дихати, набрякають ноги, хочеться постійно пити. Скажіть, будь ласка, як пережити спеку вагітним?”

Ірина Довгань, м. Львів


Марія Орлова, акушер-гінеколог:
– Насамперед уникайте прямих сонячних променів, адже ультрафіо­лет може шкідливо впливати не лише на ваш організм, а й на організм дитини в утробі. Поставте кондиціонери на роботі і вдома.
Звісно, температура повітря має бути лише на кілька градусів нижчою, ніж надворі, проте аж ніяк не критично низькою. А ще бажано зволожувати повітря або носоглотку соляним розчином. Якщо є можливість, ходіть у басейн або ж по кілька разів на день ставайте під прохолодний душ. В офісі використовуйте термальну воду для водних міні-процедур і не забувайте про холодні обтирання.
Обмежтеся легкими, нежирними, негострими і не надто солодкими стравами. Додайте до раціону фрукти, сир, молочні продукти, овочі, варене нежирне м’ясо. Що стосується напоїв, то випивайте приблизно дві літри рідини на день. Найкраще якщо це буде вода, узвар, морс, чай із шипшини, зелений чай з м’ятою або квас (тільки з натуральних компонентів, без консервантів). 
Проте така кількість випитої рідини стосується лише здорових жінок! Якщо є проблеми з нирками, набрякають ноги і руки, підвищується тиск, кількість спожитої рідини треба обмежити. Ну і, звісно ж, часто виходьте на прогулянку, найкраще увечері. І ще одне – мінімум фізичних навантажень!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4245 / 3.96MB / SQL:{query_count}