Як захиститися від сезонної алергії?

“Останнім часом, щойно виходжу з дому, починаю чхати, сльозяться очі, з’являються набряки на обличчі. Чоловік каже, що це може бути алергія, адже у травні цвітуть дуже багато дерев та рослин і саме їхній пилок спричиняє таку реакцію. Скажіть, будь ласка, як захиститися від сезонної алергії?”

Мар’яна Харчишин, м. Львів


Анізія Бандрівська, головний алерголог Львівської області:
– Найімовірніше, перелічені вами симптоми є проявом сезонної алергії. Хоча в містах дерев і рослин не так уже й багато, дуже часто саме в містян проявляється алергічна реакція на пилок. 
У травні алергія може виникати на акацію, бузину, бузок, бук, черешню, в’яз, яблуню, каштан, ясен, клен, горіх, смереку, сосну, глід,  грястицю збірну, жовтець, конюшину, кострицю, кульбабу, лисохвіст, нечуйвітер, пахучий колосок, пирій, тимофіївку, шавлію і тюльпани. Проте визначити, на яке саме дерево чи рослину у вас алергія, зможе тільки лікар, провівши певні тести.
Для того, щоб уникнути алергії, треба дотримуватися певних правил: 
– відчиняти вікна тільки вночі або після того, як випаде дощ (концентрація пилу в цей час значно зменшується); 
– кімнатний вентилятор, який піднімає пил у повітря, найкраще замінити кондиціонером;
– виходячи на вулицю, потрібно надягати сонцезахисні окуляри, аби захистити очі, а у вітряну та сонячну погоду намагатися  щонайменше перебувати на свіжому повітрі;
– ретельно прибирати помешкання (найкраще робити це водно-паровим порохотягом);
– завісити вікна мокрими простирадлами або марлевими сітками (час до часу в міру висихання змочувати їх, щоби до помешкання не проникав пилок);
– після приходу додому прийняти душ, аби змити із себе вуличний пил.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7286 / 4.07MB / SQL:{query_count}