Чим корисна травнева кропива?

“У мене на дачі багато молодої кропиви. Сусідка каже, що саме тепер у ній найбільше вітамінів, тому ця рослина повинна бути в щоденному раціоні. Скажіть, будь ласка, чим саме корисна травнева кропива і кому вона протипоказана?”

Іванна Круп’ярська, м. Львів


Микола Марчук, фітотерапевт:
– Листя кропиви найкраще збирати з початку травня – в пору цвітіння рослини. Рвати її потрібно у рукавичках в суху погоду. Листочки, обірвані зі стебел, треба трошки підв’ялити в затінку (дві-три години). Аж тоді молоду кропиву можна успішно застосовувати і в медицині, і в косметології, і в кулінарії.
Молода кропива багата на каротин, мікроелементи і вітаміни С, Е, Н, К та групи В. До речі, вітаміну С в кропиві удвічі більше, ніж у лимонах і вдесятеро, ніж у яблуках. А вміст каротину вищий, ніж у щавлі, моркві та обліписі. 
Крім того, кропива має протизапальну й загальнозміцнювальну дію, допомагає швидше відновитися після операції, протистоїть радіації, захищає тканини від нестачі кисню. Можете робити з неї компреси, прикладати до відкритих ран, порізів, виразок, а відвар пити при внутрішніх кровотечах.
Кропива помічна при недокрів’ї, хворобах  нирок та шлунково-кишкового тракту. Ця рослина підвищує рівень гемоглобіну, бо містить речовини, що сприяють надходженню кисню до всіх клітин організму.
Не лікуйтеся кропивою, якщо маєте підвищене зсідання крові та схильність до тромбоутворення. Протипоказана вона й на пізніх термінах вагітності через загрозу передчасних пологів. Незважаючи на те, що кропива добре впливає на серцево-судинну систему, пиття настоїв та відварів з неї протипоказане при гіпертонії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2799 / 4.06MB / SQL:{query_count}