Укус кліща: що можна і чого не варто робити?

“Гуляв у вихідні парком і помітив, що в ногу уп’явся кліщ. На щастя, за допомоги друзів вдалося витягнути його. Якби не вони, не знаю, що робив би… Звісно, у інтернеті є чимало порад, як правильно витягати кліща, але всі вони не викликають довіри. Скажіть, будь ласка, що можна і чого не варто робити при укусі кліща?”

Олег Розвада, м. Львів


Оксана Пушкарьова, начальник епідвідділу особливо небезпечних інфекцій Головного управління Держсанепідслужби України у Львівській області:
– У жодному разі не прикладайте до місця укусу компреси зі спирту, нафти, йоду, олії, а також не припікайте кліща, не тисніть на нього пальцями і не беріть голими руками. Це все не діє! Вигадкою є й те, що кліща, який уп’явся в тіло, варто покрутити за годинниковою стрілкою. Така маніпуляція може призвести до того, що одну його частину вдасться видалити, а інша залишиться в тілі.
Пам’ятайте, що кліщ дуже небезпечний. Через його укус можуть розвинутися такі інфекційні недуги, як хвороба Лайма та кліщовий енцефаліт. Відразу ж після прогулянки парком чи лісом огляньте себе, свій одяг і все, що принесли зі собою. Якщо виявили на тілі кліща, негайно зверніться до найближчого медичного закладу, де вам подадуть необхідну допомогу, встановлять нагляд і за потреби призначать екстрену профілактику антибіотиками.
Якщо ж такої змоги не маєте, спробуйте витягти кліща самотужки: обережно захопіть його пінцетом (ближче до хоботка) і потягніть, легко розхитуючи в різні боки, поки кліщ не відчепиться від шкіри, після цього протріть місце присмоктування антисептичним засобом (розчином йоду, спиртом).
Видаленого кліща не викидайте, а спаліть або принесіть (у баночці, але не в сірниковій коробці) для контролю до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” (вул.  Круп’ярська, 27) або до лабораторії трансмісивних вірусних інфекцій ДУ “Львівський НДІ епідеміології та гігієни МОЗ України” (вул. Зелена,12). Послуга є платною.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.6741 / 4.07MB / SQL:{query_count}