Чи можна самому купувати вітаміни для покращення стану волосся, шкіри та нігтів?

“Наприкінці минулого року в мене почало інтенсивно випадати волосся. Подруга порадила мені купити у аптеці вітамінний комплекс для покращення стану волосся, шкіри та нігтів. Доки приймала цей курс, волосся справді почало менше випадати, а коли вітаміни скінчилися – проблема повернулася. Маю підозру, що причина цього в погіршенні роботи певних внутрішніх органів. Скажіть, будь ласка, чи можна купувати такі вітамінні комплекси без призначення лікаря?”

Ярина Кучерява, м. Львів


Ірина Данів, головний лікар Львівської міської косметологічної лікарні, дерматовенеролог:
– Так, купувати вітамінні комплекси в аптеці самому можна – вони нешкідливі. Проте якщо випадання волосся не припиняється, це сигнал того, що то не просто косметичний дефект. Причину цього явища повинен визначити лікар!
Випадання волосся може бути сигналом супутнього захворювання шлунково-кишкового тракту, через що ті ж вітаміни не засвоюються, остеохондрозу шийного відділу хребта, ендокринних і аутоімунних порушень,  глистів (особливо у дітей), післяопераційних станів, вагітності. Може бути, що волосся у вас випадає від постійних стресів.
Здайте певні аналізи і пройдіть обстеження. Якщо у вас виявлять якусь хворобу, яка провокує такий косметичний дефект, її треба буде вилікувати, і волосся перестане випадати. А вітамінні комплекси – це тільки допоміжне лікування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6492 / 4.06MB / SQL:{query_count}