З чого варто починати тренування в спортзалі?

“Після свят вирішив зайнятися відновленням фізичної форми у спортзалі. Придбав абонемент, купив відповідний одяг. Наприкінці тижня починаю тренування. Трохи переживаю, як почуватимуся після цього, бо наступного дня маю важливі перемовини на роботі. Скажіть, будь ласка, з чого слід починати тренування в спортзалі, аби не нашкодити організму?”

Ігор Бойко, м Львів

Руслан Кривцун, спортивний тренер: 
– В ідеалі найкраще було б звернутися до тренера і попросити провести вступний інструктаж. Якщо зробити цього не вдасться (відсутність тренера в залі або його зайнятість), можна скористатися наступними порадами.
* Не займайтеся в залі, не зробивши розминки. Розігрійте м’язи – вони стануть еластичнішими і краще реагуватимуть на фізичні вправи. 
* Велотренажери, бігові доріжки – найкращий вибір. П’яти хвилин у середньому темпі вистачить.
* Робіть нахили. Кілька поворотів і нахилів голови в різні боки (але пам’ятайте: вони небезпечні – можна травмувати шийний відділ хребта).
* Знизування плечима, рухи руками (спочатку в плечових, потім у ліктьових суглобах), повороти корпуса, обертання таза і т.д. 
* Після того, як ви добре розігріли м’язи і відновили дихання, можна перейти до тренажерів: вправи слід виконувати тільки на них, бо вони менш небезпечні (штанги і гантелі залиште досвідченим відвідувачам спортзалів). Виставляйте таку вагу, аби зробити 15-20 повторів. Починати слід із великих груп м’язів – м’язів стегон, потім спини, грудей, плечей, рук і преса.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6885 / 4.07MB / SQL:{query_count}