Ранні овочі: чого більше вітамінів чи нітратів?

“Дуже люблю ранні овочі. Не можу втриматися, аби не купити на ринку помідорів, огірків, редиски чи молодої капусти. Скажіть, будь ласка, чи можна вже споживати ранні овочі, чи все-таки зарано? Тобто чого в них цієї пори більше – вітамінів чи нітратів?”

Ірина Желізняк, м. Новий Розділ


Оксана Пушкарьова, начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби України у Львівській області:
– Щоб убезпечити організм від ризику, свіжої городини наразі не купуйте. А якщо не можете обійтися без неї, завітайте в магазини чи на ринок, де продаж офіційно дозволений. 
При цьому вимагайте у продавців сертифікати якості, у яких зазначено, скільки у тому чи тому овочі нітратів. Ранні овочі небезпечні тим, що при надходженні в організм шкідливих речовин, які містяться в них і перевищують допустиму дозу, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння!
Найбільш схильні до накопичення азотистих сполук листова капуста, салат, редиска, зелена цибуля, кріп і шпинат. Не поступаються їм за шкідливістю цвітна капуста, огірки, броколі, кабачки, селера, морква, білоголова капуста, редька. Найменш безпечними є бобові (горох, квасоля), картопля, солодкий перець, помідори.
Повністю позбутися нітратів неможливо! Але зменшити їх кількість реально. Зокрема, під час варіння, бланшування, консервування, соління, оббирання від шкірки рівень шкідливих речовин у них значно знижується.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.5959 / 4.07MB / SQL:{query_count}