Чи варто видаляти зуб мудрості?

“У мене вже другий місяць росте зуб мудрості. Терпіти біль несила. Думаю, може, треба піти до стоматолога і видалити його. Скажіть, будь ласка, чому він так болить, коли росте, що робити, аби хоч трохи втамувати біль, і головне, чи варто видаляти зуб мудрості?”

Наталя Магерич, м. Львів


Зоряна Кульчицька, стоматолог: 
– Людині потрібні усі 32 зуби, аби пережовувати їжу! Зуб мудрості також бере участь у цьому процесі. Насправді прорізування зубів муд­рості не завжди болісне (місця в щелепі вистачає, і зуби ці ростуть нормально). 
Чималий відсоток є й тих, у кого вони взагалі не прорізаються. Але більшість людей все ж таки мають проблеми під час їх росту. Це не означає, що зуб мудрості потрібно відразу ж видаляти – інколи для зменшення болю досить ретельнішої гігієни ротової порожнини.
Річ у тім, що в процесі еволюції людини її щелепа зменшилась, і через те, що зуби мудрості прорізаються останніми, їм просто не вистачає місця. Відтак виникає чимало проблем: зуб або росте неправильно, або не в той бік, або заважає іншим зубам. У такому випадку раджу його видалити. Інколи є ще одна проблема – зуб мудрості може прорізатися частково, внаслідок чого між яснами і новоутвореним зубом з’являється “капюшон”. 
З часом у нього потрапляє їжа, і через її перегнивання починаються запальні процеси. Людина відчуває дискомфорт, біль, неприємний запах з рота. Може навіть підвищитися температура (до 37,2 – 37,5 градуса), збільшитися лімфовузли, тоді боляче навіть рота відкрити. В такому випадку раджу звернутися до хірурга, бо тільки після зрізання “капюшона” зуб поступово і безболісно прорізуватиметься.
Якщо біль нестерпний – підіть до стоматолога, зробіть рентген, і лише тоді лікар скаже вам, чи варто видаляти зуб мудрості.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6670 / 4.06MB / SQL:{query_count}