Глаукома призводить до сліпоти!

У Львові на базі 8-ої лікарні відкрили глаукомний кабінет із сучасним обладнанням, в якому можна безкоштовно обстежити очі

фото: прес-служба ЛМР
У Львові глаукому – недугу, яка з часом може призвести до сліпоти, мають більш ніж три тисячі осіб. У понад 800 із них хвороба ввійшла в критичну стадію. 
Тож для ефективної діагностики глаукоми управління охорони здоров’я Львівської міськради створило глаукомний кабінет на базі 8-ої міської лікарні та придбало сучасне обладнання – статичний периметр (такого апарата немає в жодній поліклініці – тільки в обласній лікарні або ж приватних клініках). Офтальмологи скеровують сюди своїх пацієнтів для детальнішого обстеження зору.
Зі слів головного медика Львова Володимира Зуба, глаукома – дуже поширене захворювання, наслідком якого є атрофія зорового нерва, що може призвести до сліпоти. Тому дуже важливо своєчасно діагностувати цю хворобу, виявити підвищення внутрішньоочного тиску і вчасно призначити лікування.
Найгірше те, що виявити це небезпечне захворювання не так уже й легко. “Ранні стадії глаукоми мають безсимптомний перебіг, тому профілактика дуже важлива. Для цього зараз існує єдиний спосіб – тонометрія (вимірювання внутрішньоочного тиску). Це треба робити всім людям після сорока років хоча б раз на три роки в будь-якій поліклініці міста”, – зазначив завідувач центру “Мікрохірургія ока” 8-ої лікарні Ігор Новицький.
Нормальним вважається внутрішньоочний тиск від 18 до 26 міліметрів ртутного стовпчика. Однак варто орієнтуватися на нижню межу!
З його слів, нормальним вважається внутрішньоочний тиск від 18 до 26 міліметрів ртутного стовпчика. Однак варто орієнтуватися на нижню межу! Якщо тиск вищий за 20, лікар радить звернутися до  спеціаліста, який повинен перевірити очне дно. Якщо виникає підозра щодо можливості захворювання або ж лікування не дає результату, пацієнта скеровують в згаданий глаукомний кабінет, де він безкоштовно проходить обстеження. 
Головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з офтальмології Тетяна Смаль пояснює: “Якщо очний тиск більший за 30, око сліпне за три роки, а якщо лікувати глаукому, то зір знижується впродовж 20-30 років. Це дуже важливо. Глаукому діагностують, як правило, у пацієнтів старшого віку. І якщо вони контролюють свій очний тиск, то мають добрий зір до кінця життя. Для зниження очного тиску існують різні групи препаратів. Якщо, приміром, краплі не допомагають – тиск не знижується, знадобиться оперативне втручання”. Глаукомний кабінет працює з 10.00 до 12.00 щодня, крім суботи та неділі.

До теми. У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою (6 березня) до 13 березня у Львові проводять заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання. Усіх жителів просять прийти до окуліста виміряти очний тиск. Така акція у Львові відбувається уже вчетверте. За цей час глаукому на ранніх стадіях виявили в понад 200 пацієнтів, і цим людям вдалося зберегти зір.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.6129 / 4.08MB / SQL:{query_count}