Як не ослабити організм, додержуючи посту?

“Цього року постановила собі, що поститиму аж до Великодня: менше споживатиму жирної і калорійної їжі, більше – овочів, фруктів, каш. Може, заодно й кількох кілограмів позбудуся… Але переймаюся тим, аби не нашкодити здоров’ю. Порадьте, будь ласка, як не ослабити організм, додержуючи посту?”

Катерина Смоляр, м. Львів


Оксана Рильська, терапевт:
– Постити чи не постити – кожен вирішує сам. Якщо почуваєтеся нормально, не маєте хронічних захворювань, то можете сміливо переходити на легшу їжу!
Але пам’ятайте, що піст – це не лише дієта, а й моральне очищення. Треба не тільки обмежити споживання певних продуктів, страв, але й намагатися позбуватися поганих звичок, не робити лихих вчинків, стримувати негативні емоції (гнів, образу), тоді й постити буде легше.
Не варто думати, що пісна їжа – несмачна, що вона ослаблює організм і завдає йому шкоди. Якщо вирішили постити, змініть режим: харчуйтеся чотири-п’ять разів на день. Обов’язковими повинні бути сніданок, обід, полуденок і вечеря. 
Бажано, щоб у вашому щоденному раціоні були каші, овочеві салати, супи, зелений чай, кисіль. Овочі краще готувати на парі або тушкувати, свіжих раджу їсти менше. М’ясо і яйця замінять риба, висівки, біла і червона квасоля, сочевиця, морська капуста, горіхи – мигдаль або волоські.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.9183 / 4.06MB / SQL:{query_count}