З якого віку можна давати дітям фреші?

“Ми з чоловіком дуже часто п’ємо свіжий сік на сніданок. Нашому синові два з половиною роки, але я ще не наважуюся пригощати його таким напоєм. Скажіть, будь ласка, з якого віку можна давати дітям фреші?”

Мар’яна Баштаник, м. Львів


Леся Довбняк, педіатр:
– Так, свіжі соки справді корисні, поповнюють запас вітамінів. Проте існують деякі правила їх готування та споживання:
– для фрешу беріть лише якісні, свіжі, ретельно обібрані фрукти чи овочі (приміром, потовчене яблуко не годиться, бо в ньому можуть міститися токсичні речовини!); 
– щойно вичавлений сік варто випити одразу ж після приготування (упродовж 10-15 хвилин), інакше користі від нього не буде;
– пити фреш треба через соломинку, після цього добре прополоскати рот, бо в свіжому соку міститься багато цукру, що загрожує виникненням карієсу.
А тепер про те, чи можна давати їх дітям. Якщо дитина має захворювання шлунково-кишкового тракту або алергію, то давати їй фреш можна лише після дозволу лікаря, адже свіжий сік – це не просто напій, а лікувально-профілактичний засіб. Малюкам до року свіжого соку взагалі не можна пити, хіба що розбавлений негазованою  водою в пропорції 1:1. 
Вашому синові раджу пити не більш ніж 30 мілілітрів свіжого соку на день (за умови, якщо він не має проблем зі здоров’ям). Це стосується всіх дітей віком до трьох років! Їм краще давати монокомпонентні соки, які знижують ризик появи алергічних реакцій і краще засвоюються організмом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7181 / 4.06MB / SQL:{query_count}