Грип цього року особливий

Хворі скаржаться на високу температуру тіла, що не збивається, а медики наголошують, що процес одужання є довготривалим

Сезонна епідемія грипу підбирається до нас щораз ближче. Епідемічний поріг вже перейдений учнями, але найгірше те, що це захворювання має цього року неприємні та доволі небезпечні наслідки.

Недужих більшає

Зі слів заступника начальника головного управління Держсанепідслужби України в Львівській області Олега Когута, ситуація в області та у Львові ще не критична, але підвищення рівня захворюваності все ж спостерігається.
“Загального епідемічного порога ми ще не перетнули. На Львівщині він становить 73 особи (на 10 тисяч населення), а фактичний – 41. У нашому місті загальний епідпоріг – 84,5, а інтенсивний – майже 60. Тобто особливих проблем із кількістю недужих немає, але люди хворіють далі, – каже він. – Особливо діти: рівень захворюваності серед школярів до 14 років вже перевищив епідемічний поріг в 1,7 рази! Тільки за минулий тиждень занедужало 890 осіб (позаминулого тижня – 670 дітей)”.
Особливих проблем із кількістю недужих немає, але люди хворіють далі. Особливо діти: рівень захворюваності серед школярів до 14 років вже перевищив епідемічний поріг в 1,7 рази
Зі слів Олега Когута, ріст захворюваності почався з приблизно 20 січня, коли діти повернулися із канікул на навчання. На карантин навчальні заклади ще не закривають, як це є в Ужгороді (через високий рівень захворюваності на ГРВІ там з 4 по 15 лютого ввели у школах карантин. – “Пошта”), але Держсанепідслужба уже звернулася в департамент освіти Львівської міськради щодо проведення превентивних заходів з метою профілактики і недопущення поширення грипу та ГРВІ серед учнів.
“На карантин шкіл поки що не закриватимуть, бо зараз не маємо на це юридичних підстав. Про карантин можна було б говорити в тому випадку, якби був перевищений загальний епідемічний поріг. Ми звернулися з рекомендаціями, аби працівники шкіл уважно стежили за здоров’ям учнів, щоранку їх оглядали і за наявності хвороби не допускали до навчання. А ще частіше провітрювали приміщення і робили вологе прибирання. Навіть такі прості методи здатні урятувати від хвороби, вплинути на рівень захворюваності”, – веде далі епідеміолог.

І грип, і ГРВІ

Коли, а головне, чи взагалі дійде до нас епідемія грипу, медики казати не беруться, проте зазначають, що серед зафіксованих випадків захворювання є не лише гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), а й грип. 
“Зараз недужих більшає, але чи буде перевищений епідпоріг, не знаємо. Цілком можливо, що рівень захворюваності більше не підвищуватиметься. Скільки саме випадків грипу вже зафіксовано, сказати не можу. Ми проводимо дослідження лише тих випадків, які клінічно “підходять” під грип. Їх не так багато, та все ж є”, – каже Олег Когут.
Цьогорічний грип має свої особливості. Зі слів медика, люди наче почуваються нормально, проте в них довго (по кілька днів) може триматися висока температура, яку важко збити. Згодом приєднуються кашель, нежить, тому процес одужання дещо затягується.
Особливість цьогорічного грипу – кількаденна температура тіла, що тримається на позначці 38-39 градусів, ломота в м’язах, рання пневмонія
Як зазначила “Пошті” головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко, нині з клінічними ознаками грипу в стаціонарі Львівської інфекційної лікарні перебувають четверо дорослих і семеро дітей. “Їх стан – середньої важкості, у хворих впродовж трьох-чотирьох днів не спадала температура, спостерігалися явища загальної інтоксикації. В двох пацієнтів рентгенологічно підтверджена пневмонія”, – пояснює вона.
Крім того, Наталія Тімко підтвердила певну особливість цьогорічного грипу – кількаденна температура тіла, що тримається на позначці 38-39 градусів, ломота в м’язах, рання пневмонія. І наголосила, аби люди не займалися самолікуванням і не чекали, коли хвороба вкладе їх у ліжко, тим паче лікарняне. Головний епідеміолог радить при перших ознаках нездужання не ходити на роботу, не пускати дітей до школи і обов’язково зверталися по медичну допомогу.

Цікаві факти про грип

Як передається?
Єдиним джерелом і розповсюджувачем грипу є хвора людина. Вірус грипу міститься на слизових оболонках носа і горла недужого. При кашлянні, чханні або під час розмови разом із найдрібнішими частинками слизу потрапляє в повітря і на предмети.
Здорова людина вдихає разом із повітрям збудника хвороби. Один “грипозний” може заразити до 25 здорових. Заразитися грипом можна і через користування одним рушником, посудом тощо.
Чи миття рук ефективніше від вакцини?
Дотримання гігієни – обов’язкова умова для тих, хто хоче залишитися здоровим під час епідемії. Дослідження довели, що миття рук, носіння маски та рукавиць часто є ефективнішим за вакцинацію і медикаментозні препарати. В період епідемії необхідно дуже ретельно мити руки. 
Поширення вірусу може припинитися і завдяки дотриманню двох простих правил
– при чханні та кашлянні прикривайте рот і ніс не голими руками, на які потрапляють віруси, а одноразовою хустинкою;
– щеплення проти грипу необхідно робити в передепідемічний час (використовувати вакцину під час епідемії грипу недоцільно, оскільки імунітет виробляється впродовж двох тижнів, коли допомога вже не знадобиться).
Як довго хворий є заразним?
Як правило, впродовж п’яти днів, але найбільше в перші 24 години. При цьому через появу хворого у вашому оточенні медики рекомендують почати профілактику вітамінами (особливо вітаміном С) і застосовувати противірусні препарати.
Для кого вірус грипу особливо небезпечний?
Для людей із хронічними недугами, особливо серцево-судинної та дихальної систем, а також для хворих на діабет. В період епідемії їх у шість разів частіше госпіталізують з різними ускладненнями, аніж інших. До групи ризику входять і ті, що контактують з великою кількістю людей (лікарі, вчителі, діти).
Чи помічними є антибіотики?
Ні антибіотики, ні сульфаніламідні препарати на віруси грипу не діють! Невиправдане заживання антибіотиків може сприяти виникненню алергічних реакцій, дисбактеріозу. Антибіотики можуть бути призначені лікарем лише для лікування наслідків грипу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4165 / 4.03MB / SQL:{query_count}