Як не травмуватися на слизькій дорозі?

“Днями послизнулася на дорозі і впала на руку. Колись по радіо чула, що падати треба вміти “правильно”, що таким чином можна уникнути перелому. Скажіть, будь ласка, як не травмуватися на слизькій дорозі?”

Оксана Гринчишин, м. Львів


Ігор Стехнович, спортивний тренер:
– Люди падають переважно на хідниках, де лід припорошений снігом, найчастіше через те, що відволікаються – говорять по мобільному, розглядають вітрини магазинів. Тому слизькою дорогою треба йти не поспішаючи, трохи розслабивши ноги в колінах. Ставати на підошви, а не п’яти чи пальці. 
Не варто піднімати ноги надто високо. Під час руху краще обійти металеві кришки люків, бо вони найчастіше вкриваються льодом. Особливо обережними під час ожеледиці повинні бути люди похилого віку, їм треба брати зі собою паличку з гумовим наконечником, на яку можна спиратися. Йдучи слизькою дорогою, не тримайте руки в кишенях – тоді не втратите рівноваги, а при падінні сила удару суттєво зменшиться. 
Якщо несете сумку і мішечок з продуктами, візьміть їх у обидві руки.  Під час танення льоду і снігу з дахів можуть падати бурульки. Тому за можливості тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини хідника. 

Ярослав Терлецький, травматолог:
– Часто, намагаючись полегшити удар, люди падають на руки. Цього робити в жодному випадку не можна – зламаєте зап’ясток або передпліччя! 
Якщо відчуваєте що ось-ось упадете, прийміть позу нападаючої рисі: щоби не травмувати шию, швидко зігніть ноги в колінах, втягніть голову в плечі і постарайтеся впасти набік. Якщо ж відчуваєте, що падаєте назад, спробуйте спочатку сісти, а потім лягти на спину. Притисніть голову до грудей, а руки розкиньте в обидва боки. 
У момент падіння напружте м’язи – під час удару вони захистять суглоби від травмування. Якщо падіння неминуче, постарайтеся перекотитися – так можна “розтягнути” удар, і він буде не таким болісним.
Якщо падаєте на спину, притисніть підборіддя до грудей, а руки розведіть щонайширше. Якщо ж летите шкереберть з висоти, наприклад зі сходів, захистіть голову і шию, прикривши їх руками. У момент падіння напружте м’язи – під час удару вони захистять суглоби від травмування. Упавши, обов’язково перекотіться – це, знову ж таки, полегшить удар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6281 / 4.07MB / SQL:{query_count}