Вакцина БЦЖ буде. Але коли?

У Львові досі немає вакцини проти туберкульозу

Як уже писала “Пошта”, причина відсутності вакцини – на зазначений препарат закінчився термін дії сертифіката. Ліки пролежали сім місяців, і аж тоді Президент нарешті підписав указ про те, що вакцину, яка ще не протермінована, можна використовувати. 
Для Львова, де щороку народжується понад вісім тисяч немовлят, залишилося лише 300 доз вакцини проти туберкульозу. Препарат одразу ж віддали в пологові будинки. Вистачило його на кілька днів…
“Вакцини БЦЖ не маємо ще з квітня цього року, її просто перестали використовувати в пологових будинках. Тепер вакцини взагалі не знайдете ні в пологових, ні в дитячих поліклініках”, – повідомила “Пошту” головний епідеміолог департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталія Тімко.
Купити її можна у Харкові. Але в міністерстві хочуть провести тендер на закупівлю і БЦЖ, і туберкуліну, що входить до препарату, яким роблять пробу Манту, на початку 2015 року. “На щастя, випадків, захворювання немовлят на туберкульоз у нашому місті не було, – запевняє Наталія Тімко. – Але невакциновані діти можуть захворіти на генералізовану форму туберкульозу – туберкульозний сепсис! Вакцина буде, але точної дати її появи ніхто не називає. Мала б бути ще до нового року. Якщо немовлята не були вакциновані протягом двох місяців після народження, то щепити їх можна буде без попередньої проби Манту”. 
За інформацією Наталії Тімко, раніше ми закуповували данську вакцину, яка давала багато побічних ефектів. Тому медики знову почали використовувати російську. Яку куплять тепер – достеменно невідомо. Але відомо, що чиновники хочуть співпрацювати з Болгарією.
Та доки вони шукають компанію, у якої купуватимуть вакцину, батькам залишається чекати і самотужки оберігати своїх дітей від страшної хвороби. Наразі мамам, які мають немовлят, радять нечасто ходити по магазинах, гуляти у парках та в інших людних місцях, де можуть бути потенційно хворі на туберкульоз.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2530 / 3.96MB / SQL:{query_count}