З якого віку можна давати дитині цитрусові?

“Моїй доньці – рік і два місяці. Зараз у продажу – велика різноманітність мандаринів і апельсинів. Моя сестра своєму синочкові, який в такому ж віці, вже давала цитрусові. Але я не наважуюся – боюся проявів алергії. Скажіть, будь ласка, з якого віку можна давати дитині цитрусові?”

Вікторія Гринчишин, м. Львів


Леся Довбняк, педіатр:
– Зі всіма екзотичними фруктами варто бути дуже обережними. Все залежить від стану здоров’я малюка. В першу чергу дитині в цьому віці не варто починати куштувати екзотичні плоди (ананас, папаю, цитрусові, манго і т.д.). 
По-перше, вони занадто важкостравні для дитячого шлунка, по-друге, можуть спричинити алергічну реакцію. Краще зробити вибір на користь грушок, яблук, слив, а також абрикосів, персиків, бананів (їх варто давати з шести місяців, ананас і авокадо – аж після трьох  років). 
Якщо у вашої дитини немає схильності до алергічних реакцій, то з одного року можна давати спочатку по кілька крапель соку будь-яких цитрусових на день, пізніше – по одній часточці на день. При цьому необхідно уважно спостерігати за станом шкіри: при найменших ознаках почервоніння і висипу від цитрусових варто відмовитися! 
Будь-які плоди, які привезли в Україну здалеку, обробляють воском. Тож перед споживанням їй належить ретельно вимити і на кілька годин намочити в холодній воді, потім обібрати, за винятком ягід. 
А ще цитрусові необхідно ошпарити (в такий спосіб можна позбутися поверхневих консервантів) і після цього помити під холодною проточною водою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4226 / 3.96MB / SQL:{query_count}