Меседжі від міністра Квіташвілі

На думку очільника МОЗ, Україна не готова до переходу на повністю страхову медицину

Новий міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі вважає, що Україна наразі не готова до переходу на повністю страхову медицину. 
“Зараз я не бачу готовності України повністю переходити на страхову медицину, бо зараз більше коштів витрачається на збереження інфраструктури, а не на сервіс. У таких умовах не погодиться працювати жодна страхова компанія”, – наголосив новий урядовець в інтерв'ю виданню "Дело".
На думку міністра, ук­раїнська медицина може працювати в трьох різних форматах. “Це може бути страхова медицина, госпрозрахунок, платна медицина, де тарифи будуть встановлюватися міністерством. Усі три варіанти можуть існувати паралельно. Головне, щоб система охорони здоров’я отримала більше доходів, і не тільки від держави”, – заявив Квіташвілі.
За його словами, нові принципи роботи системи охорони здоров’я повинні бути закладені в бюджеті-2015. “Так, гроші повинні виділятися на пацієнта, а не на ліжко-місце; система мусить бути відкритою; у пацієнтів повинен з’явитися вибір”, – сказав він.
Квіташвілі заявив, що ціни в київських аптеках на 40% вищі, ніж у Тбілісі. Знизити їх, за його словами, можна, скасувавши обов’язкову реєстрацію ліків, які вже пройшли сертифікацію в ЄС і США. Він заявив, що вважає своїм першочерговим завданням знищення корупції на тендерах.
Говорячи про грузинські реформи сфери охорони здоров’я, він заявив, що в 2006 році всі лікарні країни отримали повну фінансову та адміністративну автономію. “При цьому вони залишалися в держвласності, але ними керував зовнішній менеджмент – Міністерство охорони здоров’я не мало ніякого впливу на лікарні”, – нагадав Квіташвілі. 
За його словами, перші результати реформи будуть помітні вже в наступному році. План реформи системи охорони здоров’я Квіташвілі має намір надати в Кабмін на наступному тижні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.7669 / 4.06MB / SQL:{query_count}