Що можна їсти до та після тренувань у спортзалі?

“Хочу записатися в спортзал. Але працюю допізна, тож на тренування можу ходити лише зранку чи в обід. Скажіть, будь ласка, що можна їсти до та після тренувань у спортзалі?”

Мар’ян Гончар, м. Львів


Іван Смолій, спортивний тренер:
– Раціон залежить від того, яким видом спорту ви маєте намір займатися (силові або аеробні навантаження) і від того, о котрій годині ходитимете на заняття. 
Якщо зранку, то їжте щось легке, вуглеводне, наприклад, йогурт і фрукти за 30-40 хвилин до початку занять. А якщо йдете на тренування в обід, важливо, щоб між часом споживання їжі та початком занять минуло не менш ніж півтори-дві години. Їсти також треба щось легке – кашу з цільного зерна, овочевий салат, заправлений сметаною або невеликою кількістю олії.
Пам’ятайте, якщо між прийомом їжі та заняттями у спортзалі виникає проміжок більш ніж три години, перед тренуванням влаштуйте собі легку перекуску. Тобто за 30-40 хвилин до того, як іти в спортзал, з’їжте йогурт із фруктами, мюслі тощо. Якщо не маєте часу – випийте склянку молока.
Але організмові потрібні не лише вуглеводи, а й білки. Споживання продуктів, які містять жири, зведіть до мінімуму, бо вони важко перетравлюються і під час занять ви можете відчути тяжкість, нудоту, навіть печію. А білкова їжа забезпечить синтез білка в м’язах. Їжте варене нежирне м’ясо, омлет, на гарнір – рисову або вівсяну кашу, а також хліб з борошна грубого помелу.
Після закінчення занять за півгодини можете їсти хліб, картоплю, макарони, варення (тобто те, що не містить жирів), пити “вуглеводні” соки – виноградний, журавлинний. Далі харчування можна коригувати. Не забувайте про воду – пийте її як до занять, так і під час них.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4104 / 3.97MB / SQL:{query_count}