Чи корисно спати без подушки?

“Останнім часом прокидаюся якимсь розбитим, втомленим, ниє шия, таке враження, що подушка, ніби й невеличка, зайва. Тож замислився, чи не варто відмовитися від неї, тим паче, що чув від деяких лікарів нетрадиційної медицини, що це дуже добре. Скажіть, будь ласка, чи справді корисно спати без подушки?”

Віталій Меженець, м. Городок


Ольга Савченюк, сімейний лікар:
– Це міф! Спання без подушки порушує мозковий кровообіг, що може стати причиною ішемічного інсульту, є особливо небезпечним для тих, що страждають через зупинки дихання під час сну. 
В такому випадку “низька посадка” може коштувати вам життя – артерії, які живлять мозок, перетискаються – і порушується кровопостачання.  Без подушки сплять виключно немовлята. Але однорічні малюки вже повинні спати на подушці. 
У дорослих шийний  відділ хребта сильно виражений, тому в положенні на спині голова закидається назад. Внаслідок цього хребцеві артерії, які постачають кров’ю мозок, перетискаються, тік крові зменшується, і головний мозок залишається без живлення. Коли дорослий спить на боці без подушки, шийний відділ хребта опиняється під прямим кутом, і знову ж таки перетискаються артерії, страждають суглоби. 
Взагалі-то подушка повинна підтримувати не так голову, як шию, тому важливою є її форма. Корисно спати й на ортопедичній з двома валиками: той бік подушки, що з меншим валиком, призначений для спання на спині, а той, що з більшим, – на боці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4400 / 3.96MB / SQL:{query_count}