Грип швидко набирає обертів

На Львівщині щодня збільшується кількість хворих на ГРВІ. Медики запевняють, що ситуація стабільна і контрольована

За останній тиждень в області на ГРВІ захворіло майже 10 тисяч осіб. Тим не менше, як стверджують медики, хвилюватися не варто, адже ситуація стабільна і тенденції до росту немає. 
“Станом на кінець цього тижня захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у Львівській області знаходиться на неепідемічному рівні. За цей тиждень на ці інфекції захворіло 9 545 осіб, інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 37,8 при епідпорозі 71,2. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 60,3%”, – зазначила “Львівській Пошті” завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Галина Вашкурак.
У самому Львові на ГРВІ цього тижня захворіло 4 029 осіб, інтенсивний показник на 10 тис. склав 53,6 при епідпорозі 90,7. Половина з них (52,9%) – діти.
Загалом, зі слів епідеміолога, з початку епідсезону (з 29 вересня) в нашій області на ГРВІ захворіло 61 746 осіб, у тому числі 37 055 дітей до 17 років (60,0%). Із загального числа захворілих в інфекційні стаціонари госпіталізували 1 257 осіб (2,0%), з них 803 дітей до 17 років. Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

Читайте також
Якими народними методами можна вберегтися від застуди та грипу? Поради терапевта
Нагадаємо, грип – гостра інфекційна хвороба, яка передається повітряно-краплинним шляхом. Основним джерелом інфекції є хвора людина, яка в перші дві-три доби виділяє величезну кількість вірусу під час дихання, кашлю, чхання. В результаті – велика кількість збудника потрапляє у повітря, а звідти – у дихальні шляхи людей, особливо у місцях їх великого скупчення.
Найбільш схильними до захворювання є малі діти і особи похилого віку. Для грипу та ГРВІ характерна сезонність. В осінньо-зимові місяці збільшується ураженість населення гострими респіраторними інфекціями та грипом. У цей час варто дотримуватись простих правил профілактики:
* по можливості не відвідувати заклади з великим скупченням людей (кіно, театри, торгові центри, ринки);
* виходячи з дому, змащувати ніс оксоліновою маззю;
* не займатися самолікуванням, а при перших ознаках захворювання звертатися до лікаря.
І надалі найефективнішим засобом профілактики грипу залишається вакцинація. Її можна проводити дітям з шестимісячного віку та впродовж всього життя. На території України   для профілактики грипу зареєстровано такі вакцини, як Ваксігрип (виробник Франція), Інфлувак (Нідерланди) та Флюарикс (Німеччина).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6109 / 3.98MB / SQL:{query_count}