СНІД може торкнутися кожного

Єдина можливість виявити, чи заражена ВІЛ-інфекцією особа, чи ні – пройти тест

фото: bsh-smi.kz
Сьогодні у світі нараховують 34 мільйони ВІЛ-інфікованих людей. Завдяки вільному доступу до медикаментів більшість з них є поза ризиком негайної смерті. Лікування, кажуть фахівці, сповільнило розвиток хвороби і зменшило кількість нових інфікованих, що також допомогло запобігти смерті 700 тисяч людей, хворих на СНІД.
Як повідомила “Пошті” лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій ДУ “Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України” Леся Мишковська, за дев’ять місяців 2014-го в  області зареєстрували 325 осіб, в яких ВІЛ-інфекцію виявили вперше. З них 134 особи – в стадії СНІД. “Випадків зараження ВІЛ-інфекцією внутрішньо-лікарняного, професійного  та через препарати крові не реєструвалося”, – зазначила епідеміолог.
Нагадаємо, ВІЛ передається трьома чітко визначеними шляхами: статевий шлях передачі при стосунках без засобів захисту або з засобами захисту низької якості; внаслідок вживання ін’єкційних наркотичних речовин при використанні одних і тих же шприців і голок; від матері до дитини під час вагітності, при народженні дитини або грудному вигодовуванні. Решта шляхів зараження ВІЛ – лише міфи.
З метою запобігання  інфікування ВІЛ епідеміолог Леся Мишковська радить: не вживати наркотики (особливо ін’єкційним шляхом); не вступати в незахищені належним чином  статеві стосунки з випадковими партнерами; обстежуватись на ВІЛ чоловікам та жінкам перед створенням сім’ї; звертатись для проведення профілактичного лікування вагітним ВІЛ-інфікованим та дітям, народженим від таких матерів.
Єдина можливість виявити чи заражена ВІЛ людина, чи ні – пройти тест, який допоможе виявити цю інфекцію за кілька років до того, як з’являються ознаки СНІДу. На Львівщині тести можна зробити на базах лікувально-профілактичних закладів та обласному центрі з боротьби та профілактики СНІД.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7422 / 4.08MB / SQL:{query_count}