Такий корисний вітамін К

Якщо маєте порушене згортання крові та ламкі кістки, споживайте зелені томати, картоплю і горіхи

Головною особливістю вітаміну К (філохінону) є те, що завдяки йому в печінці утворюються речовини, які регулюють згортання крові. 
Навіть у великих дозах він абсолютно нетоксичний і не шкодить організму. Навпаки, дуже корисний для правильного кровотворення, особливо пацієнтам у післяопераційний період, жінкам після пологів і новонародженим.
Крім цього, вітамін К захищає кістки від переломів, допомагає виводити з організму отрути і токсини, що надходять з недоброякісною їжею, стимулює м’язову діяльність, нормалізує рухову активність, роботу шлунково-кишкового тракту, нирок і запобігає розвиток остеопорозу, пише zdorovia.com.ua.
Найкращим джерелом вітаміну К є зелені овочі – білоголова капуста, шпинат, крес-салат, листя кропиви, щавель, спаржа, зелені томати. Чимало його й у шипшині, зеленому чаї, злаках (пшениці, житі), картоплі, волоських горіхах, моркві та буряках. У значно меншій кількості вітамін К присутній в продуктах тваринного походження – свинячій печінці, козячому молоці, жовтках, маслі, сирі. Дуже малий вміст в яловичині, свинині, шинці, коров’ячому молоці.
Оскільки вітамін К належить до жиророзчинних, то краще засвоюється організмом, якщо вживати його з продуктами, які містять жири, наприклад, маслом. При тепловій обробці вітамін К частково руйнується, крім того, на нього негативно впливають різні кислоти (лимонна, оцтова та ін.).
Добова потреба у вітаміні К становить 1 мкг на 1 кг ваги: наприклад, людині, яка важить 70 кг, потрібно 70 мкг вітаміну К на день.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.3657 / 4.06MB / SQL:{query_count}