Новий дитячий діагностичний центр

Президент Асоціації педіатрів України Юрій Антипків наголосив, що обладнання, яке придбали для центру, на крок випереджає навіть устаткування київських медзакладів

фото: прес-служба ЛМР
На базі міської дитячої клінічної лікарні (вул. П. Орлика, 4) запрацював унікальний діагностичний центр, аналогів якого немає в Україні. 
Він зорієнтований переважно на найменших пацієнтів, але за потреби пройти обстеження на сучасному обладнанні зможуть і дорослі жителі Львова та всієї Західної України.
Приміщення центру освятив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Венедикт. Він поблагословив усіх присутніх і побажав лікарям та працівникам центру гідно виконувати свою роботу. 
На урочисте відкриття завітали головні медики Львова та області – Володимир Зуб і Богдан Чечотка, а також Президент Асоціації педіатрів України Юрій Антипків, президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук та голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” Катерина Ющенко.
Для створення діагностичного центру медзаклад на вул. П. Орлика, 4 обрали на конкурсній основі серед 26 дитячих лікарень всієї України. У фіналі за право на встановлення обладнання змагалися лише три клініки – львівська, чернігівська та сімферопольська. Найкращою визнали саме нашу.
Зі слів Юрія Антипкіна, обладнання, яке вдалося закупити для цього центру, на крок випереджає навіть устаткування київських мед­закладів. Тут уже встановили магнітно-резонансний і комп’ютерний томографи, три сучасні ультразвукові сканери – один портативний і два з технологією 4D. Загальна вартість апаратури – майже 50 мільйонів гривень.
У майбутньому центр хочуть посилити рентген-апаратом, мамографом, приладами для ендоскопії та колоноскопії та закликають благодійників допомогти в купівлі апаратів. Для їх встановлення вже приготували окремі приміщення.
Унікальність центру в тому, що тут не лише діагностуватимуть, а й проводитимуть хірургічні операції. Велику увагу приділятимуть породіллям
У центрі запевняють, що вартість послуг не перевищуватиме середньоринкового показника. Ці послуги можна буде отримувати, зробивши благодійні внески. “Будь-яка людина може скористатися послугами центру, зробивши благодійний внесок. І в цьому ми не унікальні, адже більшість медзакладів по всьому світу, зокрема, в США, Канаді, Європі, працюють так само. Ми узгодили це питання з податковою службою, і там нам також порадили використати саме цей механізм. Крім того, ми працюватимемо зі страховими компаніями”, – зазначив Олександр Максимчук.
В окремих випадках діагностика для пацієнтів буде цілком безкоштовною. “Діти, госпіталізовані до лікарні, обстеження в діагностичному центрі зможуть проходити безкоштовно. Так само безкоштовно послуги центру отримуватимуть діти учасників АТО, а також члени їхніх сімей. Всі інші робитимуть благодійні внески, розмір яких не перевищуватиме середньоринкових показників”, – запевнив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.
З його слів, до центру можуть звернутися діти та вагітні зі східних областей України, де зараз тривають бойові дії, дорослі львів’яни з будь-якої лікарні, зокрема з лікарні швидкої медичної допомоги, яка поруч, а також амбулаторні пацієнти з будь-яких лікарень Львова і Західного регіону з метою уточнення діагнозу.
“Унікальність цього центру в тому, що ми плануємо тут не лише діагностувати, а й проводити хірургічні операції. Велику увагу приділятимемо породіллям. Це важливо для нашої області, оскільки наразі не працює перинатальний центр, пологові будинки перевантажені. А завдяки тому, що у лікарні є чудова реанімація новонароджених, зможемо здійснювати в центрі фетальну діагностику, тобто аналіз плода з перших хвилин його розвитку в утробі матері. 
За допомоги магнітно-резонансного томографа можна постійно робити скринінг плода, планувати народження, перебування в реанімації та можливе хірургічне втручання”, – додав головний медик міста.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6349 / 4.11MB / SQL:{query_count}