Як позбутися тривалої гикавки?

“Днями на роботі у мене був напад гикавки, яка тривала від обіду до кінця робочого дня. Чого лиш не робила: і жуйки жувала, і чай, воду пила, нічого не допомагало… Скажіть, будь ласка, як позбутися тривалої гикавки?”

Вікторія Міщенко, м. Львів


Леся Збанацька, сімейний лікар: 
– Короткочасні напади гикавки нормальні та нешкідливі. Тривала гикавка (яка не минає більш ніж 48 годин) – явище рідкісне. Гикавка є рефлексом, несвідомою реакцією організму, яку людина не здатна контролювати. 
Однак, на відміну від інших рефлексів  – кашлю, чхання, гикавка не виконує корисної функції. Судомне скорочення діафрагми може бути спричинене емоційним потрясінням, здуттям живота, переїданням або ж занадто швидким ковтанням їжі, вживанням газованих напоїв, різкою зміною температури (холодний душ, дуже гаряча або дуже холодна їжа), спиртним, курінням, а в жінок передменструальними змінами в організмі.
Тривалу гикавку можуть викликати й певні лікарські препарати (навіть знеболювальні), зміни в складі крові (високий рівень алкоголю, цукру, низький рівень кальцію або калію), проблеми травного каналу (кислотний рефлюкс, здуття живота, інфекція жовчевого міхура), операції на грудях, шиї, черевній порожнині, інфекції (пневмонії, ангіни), киста.
Короткі напади гикавки не потребують специфічного лікування! Їх можна зупинити так: 
• закрити ніздрі, щоби запобігти надходження повітря в дихальні шляхи, і випити трохи води (найкраще з льодом – для різкого перепаду температури); 
• затримати дихання або ж дихати дуже часто;
• випити трохи розведеного водою лимонного соку; 
• притиснути коліна до грудей і нахилитися вперед (у такий спосіб відбувається стискання діафрагми).
Але раджу все-таки зателефонувати своєму сімейному лікарю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6948 / 4.08MB / SQL:{query_count}