Як часто можна відвідувати лазню чи сауну?

“Нещодавно кум вмовив мене піти з ним до лазні, мовляв, це неймовірно корисно для здоров’я. Проте дружина переконує, що не можна ходити до лазні частіше, ніж раз на тиждень. Скажіть, будь ласка, як часто можна відвідувати лазню чи сауну?”

Михайло Зарічний, м. Львів


Уляна Сокирко, сімейний лікар:
– Якщо ви здорові, то як сауну, так і лазню можна відвідувати стільки разів, скільки дозволяють ваші робочий графік і заробіток. 
Для людей, що кожен день займаються спортом або ж отримують регулярні фізичні навантаження, оптимальною кількістю походів до лазні чи сауни буде два-три рази на тиждень – більшого навантаження серце не витримає! 
Але якщо ви не займаєтеся спортом, а маєте намір просто відпочити, вам справді достатньо одного відвідування лазні чи сауни на тиждень! В такому випадку ваше серце звикне до тривалих навантажень, чим, власне, і є сауна. Парильня – не місце для експериментів і встановлення рекордів з витривалості! Краще займіться регулярними фізичними вправами відповідно до свого віку і стану здоров’я. 
Тривалість перебування в лазні залежить від багатьох чинників, першим з яких є її вид. В різних умовах можете почуватися по-різному. Перебувати у лазні чи в сауні треба доти, доки добре не спітнієте. Але, знову ж таки, для кожного це індивідуально. При цьому не доводьте себе до запаморочення і нудоти! Якщо починаєте відчувати певний дискомфорт, негайно вийдіть із сауни!
Як показує практика, середній час перебування в лазні чи сауні може коливатися від п’яти до двадцяти хвилин. Перше відвідування повинне бути адаптаційним і нетривалим – п’яти хвилин вам цілком вистачить, наступні – тривалішими, залежно від температури, вологості повітря і самопочуття.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6917 / 4.08MB / SQL:{query_count}