Які кімнатні рослини небезпечні для дітей?

“Моя мама дуже любить кімнатні рослини, їх у неї багато. Нещодавно в нас народилася донечка, їй більш ніж півроку. Знаю, що не всі рослини можна тримати в приміщенні, де є діти. Скажіть, будь ласка, які кімнатні рослини небезпечні для дітей?”

Наталя Олешко, смт Брюховичі


Марія Різун, біолог, квітникар-любитель:
– Небезпечним є кожен вазон, який стоїть там, де дитина може його стягнути на себе чи поранитися черепками. Отож, передовсім варто подбати про те,  аби малюк не міг заподіяти собі шкоду.
Належить пам’ятати, що рослини з великою зеленою масою поглинають уночі багато кисню, тому їх не можна тримати в кімнаті, де спить дитина. Не варто вирощувати там  і рослини-алергени, кактуси! Однак по-справжньому небезпечними є отруйні рослини. Серед них є настільки токсичні види, що один дотик до них може спричинити опік, навіть пухлину. Проте вони зустрічаються нечасто і доглядати їх потрібно в спеціальних рукавичках.
Серед поширених кімнатних рослин є чимало небезпечних для дітей і хатніх улюб­ленців. До отруйних належать ті, що при відриванні листка або ушкодженні стебла виділяють біле молочко.
Отруйними вважають рослини родини ароїдних (дифенбахія, монстера, алоказія) –  дуже гарні, але не варто забувати про те, що вони можуть завдати шкоди. При потраплянні до рота отруйний сік може спричинити набряк гортані та слизової оболонки рота, при потраплянні в очі – кон’юнктивіт і зміни в рогівці.
Не менш отруйними є рослини родини молочайних (пуансетія, кротон, молочай, акаліфа та ін.). Дуже небезпечні олеандр, аденіум, мандевіла і катарантус. Сік цих рослин містить велику кількість алкалоїдів і глікозидів. При потраплянні до організму може спричинити порушення серцевої діяльності, а у великих дозах стає смертельно небезпечним.
Високотоксичною є азалія: якщо шматочок її листка потрапить у шлунок, почнуться судоми і кольки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7388 / 4.35MB / SQL:{query_count}