Переможемо рак!

З 15 до 29 вересня на Львівщині пройдуть Дні профілактики онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків

Рівень онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків з кожним роком зростає як в Україні загалом, так і у Львівській області зокрема. Понад те, хвороба значно помолодшала: серед пацієнтів урологічних відділень не лише 65-ти, 70-річні чоловіки, а й 50-річні!
За статистикою, рак простати посідає друге місце серед причин смертності від злоякісних новоутворів у чоловіків. Проте щороку тисячі представників сильної статі перемагають цю важку і небезпечну недугу. Медики переконані, що кількість тих, хто одужав, може бути значно більшою, якщо чоловіки не відкладатимуть візиту до лікаря і краще дбатимуть про своє здоров’я. 
Навіть якщо й діагностували рак, прогрес в його діагностиці та лікуванні нині набагато більший. Донедавна половина пацієнтів з таким діагнозом помирали, а тепер частині з них вдається зберегти життя.

Профілактика необхідна

З 15 до 29 вересня на Львівщині вже традиційно проходитимуть Дні профілактики онкологічних захворювань статевої сфери у чоловіків. Такий захід департамент охорони здоров’я ЛОДА проводить вже восьмий рік поспіль.

Ознаки, які повинні насторожити
– Погане загальне самопочуття: слабкість, пітливість.
– Болюче, прискорене або ж утруднене сечовипускання.
– Періодичний біль в ділянці малого таза.
– Біль у промежині, в паховій ділянці.
– Зниження потенції.
– Дратівливість і постійне невдоволення без видимих на те причин. 
Зі слів головного уролога Львівської області Андрія Боржієвського, головна мета акції – залучити максимальну кількість чоловіків до профілактичних медичних оглядів, що дозволить виявити рак на ранніх стадіях та вчасно розпочати лікування.
“Торік під час Днів профілактики до нас звернулися майже 10 тисяч чоловіків, у 91 з них ми виявили рак простати (за весь 2013 рік – у 364-ох), 113 осіб були скеровані у спеціалізовані відділення для уточнення діагнозу та подальшого лікування”, – зазначив він.
Зі слів лікарів, є два фактори ризику захворювання на рак простати: вік (найвразливішими до цієї хвороби є чоловіки, яким більш ніж 50 років, однак бувають випадки, коли і в молодших знаходять пухлини) і генетичний фактор.
“Якщо батько чи дід мали таку недугу, як рак простати, ризик захворіти в нащадка у 10 разів вищий, ніж у середньому серед чоловічого населення, – каже Юрій Дійчук. – Отож, аби уникнути хвороби, кожен чоловік після 50 років повинен бодай раз на рік приходити на огляд до уролога. Це можна зробити й під час Днів профілактики”.

Уникнути хвороби

Як зазначив завідувач онко-урологічного відділення Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук, самотужки цю недугу виявити важко, бо на початках симптомів немає. Тому більшість пацієнтів звертаються до лікарів надто пізно, і вони їм уже нічим допомогти не можуть... 

Протиракова дієта
Кожен чоловік бажає якнайдовше залишатися “в силі”. Важливу роль у профілактиці раку простати відіграє дієта.
Серед основних продуктів, які варто включити у раціон, – цибуля, інжир, цитрусові та риба. Вирішити проблему потенції допоможуть курячі яйця і волоські горіхи. Чоловікам бажано частіше їсти (як мінімум 2-3 рази на день) сирі овочі, салати та цільне зерно замість білого борошна чи білого рису. 
А ось від надмірного споживання м’яса варто відмовитися. Це ж стосується і алкогольних напоїв. 
“У Швеції 41 відсоток чоловіків повністю виліковується, у Франції – 38 відсотків, а в Україні всього 13 відсотків. Це поганий показник”, – веде далі Юрій Дійчук. Тепер для виявлення раку простати існують легкодоступні методи діагностики. Достатньо звернутися до уролога і здати аналіз крові на простатоспецифічний антиген PSA.
“Перше, що треба зробити чоловікам, це прийти на прийом до сімейного лікаря або відразу ж до уролога за місцем прописки, який проведе всі необхідні аналізи. Серед основних – обстеження на PSA – онкомаркер на визначення білка, який циркулює в крові і дозволяє виявити рак простати на ранній стадії. Діагностувати недугу можна й за допомоги ультразвукової дiагностики і пальцевого ректального дослiдження. Цi методи дозволяють лiкаревi точно встановити, чи iснує небезпека. Якщо пiдозра на рак все ж є, роблять ще й пункцiю простати”, – пояснює лікар.
До речі, у поліклінічних установах та Львівському онкологічному центрі, що на вулиці Гашека, 2-а, аналіз на PSA під час Днів профілактики проводитимуть безкоштовно! А якщо захочете зробити такий аналіз у будь-який інший час, доведеться викласти від 60 до 80 гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.1497 / 4.11MB / SQL:{query_count}