Як уберегтися від малярії під час відпустки за кордоном?

“Наприкінці місяця разом з дружиною вирішили поїхати на відпочинок в одну з південних країн світу. Наразі обираємо маршрут, оформляємо документи на виїзд. Медики наголошують, що подорожувальники повинні бути пильними, аби не підхопити таку важку недугу, як малярія. Розкажіть, будь ласка, що це за хвороба і як від неї вберегтися?”

Ігор Бабінець, м. Львів


Оксана Штипка, помічник санітарного лікаря Шевченківського відділу ЛМУ ГУ ДСЕС у Львівській області:
– За останні три роки в нашій області зафіксували 220 випадків завізної малярії, з них серед громадян України – 70,9 відсотка, іноземців – 29,1 відсотка. Тому, вирушаючи на відпочинок у південні країни, справді необхідно вжити захисних заходів проти малярії.
Малярія – це гостра інфекційна хвороба, яка передається через кров при укусах комарів, характеризується циклічним перебігом і проявляється лихоманкою, ураженням печінки, гемолітичною анемією (недокрів’я).
Виїжджаючи на відпочинок у південні країни, необхідно уникати укусів комарів, особливо в темний час доби; приймати протималярійні препарати за схемою, призначеною лікарем (хіміопрофілактика) для придушення інфекції у разі потреби; в приміщенні використовувати аерозольні інсектициди, електрофумігатори та антимоскітні спіралі; за необхідності негайно звертатися по медичну допомогу.
Серед основних ознак початку хвороби – слабкість, ломота в кінцівках, біль голови упродовж двох-трьох днів до початку лихоманки, підвищення температури до 39-40 градусів, сильний озноб (переважно зранку), нудота, блювання, запалення верхніх дихальних шляхів, порушення сну, марення, галюцинації, пожовтіння шкіри, слизових, порушення функції нирок, печінки, селезінки, раптове закінчення нападу лихоманки з різким зниженням температури, сонливість.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6527 / 4.07MB / SQL:{query_count}