Коли школярі повинні проходити медогляд?

“Незабаром завершиться навчальний рік у школі. Двох своїх хлопців – восьми і десяти років планую на все літо відвезти у село. Пригадую, як торік наприкінці літа вистоювала з ними черги в поліклініці, аби до початку навчального року здати у школу довідки про стан їхнього здоров’я. Скажіть, будь ласка, чи можу я зараз пройти зі синами медичний огляд?”

Ілона Нестерук, м. Львів

фото: gorzdrav.odessa.ua

Леся Магоцька, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 2-ої міської поліклініки Львова:
– Звісно, медичний огляд можна пройти і зараз. Довідка про стан здоров’я школяра дійсна цілий рік! Медогляд дітей проводять медпрацівники безпосередньо у поліклініці за місцем проживання учня.
Процедура проста: спочатку варто звернутися до сімейного лікаря чи дільничного терапевта, який визначить, яких спеціалістів дитина має пройти, та запише їх у форму №086 1/о (довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду). 
Поглиблений ме­­дичний огляд, згідно з наказом Мі­ніс­­­терства охорони здо­ров’я, необхідно проходити не всім школярам, а лише певним віковим категоріям і тим, що перебувають на диспансерному обліку. Наприклад, дітей, які йдуть у перший клас, повинні оглянути хірург, травматолог, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, логопед, психіатр (або психолог), ендокринолог та інші спеціалісти за показаннями. 
Окрім цього, вони мають здати всі необхідні аналізи. У віці від 7 до 10 років здорова дитина вузьких спеціалістів може не проходити (тільки за показаннями сімейного чи дільничного лікаря). Учням у 10 – 11 років, а також у 15, 16 і 17 потрібно звернутися офтальмолога, оториноларинголога, хірурга, ортопеда, стоматолога, гінеколога (уролога), ендокринолога і психолога. 
Обов’язковою для школярів усіх вікових категорій є проба Руф’є.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3030 / 4.07MB / SQL:{query_count}