Чи може борода зробити чоловіка здоровішим?

“Я ніколи не мав ні вусів, ні бороди, та нещодавно почув, що борода робить шкіру обличчя менш подразливою, а ще перешкоджає проникненню до ротової порожнини різних вірусів. Скажіть, будь ласка, чи справді борода може зробити чоловіка здоровішим?”

Роман Зенов, м. Львів


Марта Гальцева, дерматолог:
– Так, борода  справді захищає від різноманітних подразнень. Під час росту волосся шкіра обличчя стає товстішою, а отже, менш вразливою. Бородані не голяться, і це означає, що шкіра обличчя травмується рідше (часто внаслідок гоління утворюються мікроскопічні ранки, куди легко потрапляють мікроби), не пересушується, а навпаки, стає більш зволоженою.
Борода може захистити і від вірусних захворювань, бо не пропускає більшість інфекцій, перешкоджає потраплянню до ротової порожнини холодного повітря і підвищує температуру шиї, що допомагає швидше позбутися кашлю. 
Крім цього, бороду і вуса раджу носити чоловікам, що мають астму або алергію. Річ у тім, що борода служить своєрідним фільтром, який не дає проникати квітковому пилку і пилу, які є в повітрі, до дихальної системи. 
Існує думка, що борода захищає і від деяких бактеріальних інфекцій (наприклад, фолікуліту), які розвиваються через порушення правил особистої гігієни, розчухування шкіри під час свербежу або через її підвищену пітливість.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6746 / 4.07MB / SQL:{query_count}