Чи можна у нашій області заразитися тропічною недугою?

“Чула, що з настанням тепла, збільшенням потоку туристів і мігрантів у Львові та області можна легко підхопити якусь рідкісну для нашої місцевості хворобу. Джерелом поширення інфекцій можуть стати навіть природні водойми. Скажіть, будь ласка, чи справді в нашій області існує ризик зараження тропічними недугами. І якщо так, то якими саме і як це відбувається?”

Зоряна Кулиняк, м. Броди


Леся Мишковська, епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій Львівського обласного лабораторного центру:
– У Львівській області трансмісивні паразитарні захворювання (інфекційні недуги, переносниками яких є комахи) реєструють не надто часто, але вони є! Хвороба виникає внаслідок укусу зараженими комахами або кліщами. 
Лікарям відомі близько 200 захворювань, що мають трансмісивний шлях передачі інфекції, причиною яких можуть бути різні бактерії, віруси, навіть гельмінти. Деякі з них передаються безпосередньо через укуси кровососних членистоногих (малярія, висипний тиф, жовта лихоманка), а деякі опосередковано – при обробці тушки зараженої тварини, яку вкусила комаха-переносник (чума, туляремія, сибірка).
В нашій області можна підхопити такі інфекційні недуги, як малярія, дірофіляріоз, хвороба Лайма і кліщовий вірусний енцефаліт. Ризик захворіти на малярію зумовлений наявністю великої кількості природних водойм, в яких існують всі умови для виплоду та розвитку переносника, сприятливою температурою навколишнього середовища для розвитку збудника в тілі комара та збільшенням кількості мігрантів  – миротворців, туристів, студентів-іноземців, заробітчан.
До прикладу, торік були зареєстровані два випадки захворювання на тропічну малярію, завезену з Гвінеї та Замбії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.7386 / 4.06MB / SQL:{query_count}