Від яких недуг рятує носіння шапки взимку?

“Дуже не люблю шапок – мало того що псують зачіску, то ще й не можу дібрати таку, що мені пасувала б. Мама зі мною свариться, каже, що носити головний убір холодної пори потрібно, бо він захищає від переохолодження та усіляких хвороб. Скажіть, будь ласка, чи це правда, і взагалі, які недуги підстерігають того, хто не носить шапки взимку?”

Оксана Зань, м. Львів


Марта Гальцева, дерматолог:
– Носити головний убір взимку треба обов’язково! На морозі, як відомо, судини звужуються, сповільнюється циркуляція крові й у шкірі голови. Від цього погіршується живлення волосяних цибулин, що призводить до випадання волосся у жінок та облисіння в чоловіків. Однак проблеми можуть виникнути не лише з волоссям. 
Переохолодження спричиняє загальне послаблення імунітету, через що в організмі починають активно розмножуватися хвороботворні мікроби. У підсумку підвищується ризик загострення усіх хронічних недуг, розвиток гострих запальних процесів – наприклад, герпетичної інфекції.  А якщо людина має хронічні захворювання носоглотки, інфекція може проникнути в кров, а звідти – в центральну нервову систему. 
При загальному зниженні опірності організму підвищується ризик виникнення небезпечного для життя запалення мозкової оболонки – менінгіту. Проте не лише переохолодження, але й перегрівання може бути шкідливим – призвести до спазмів мозкових судин. Щоби цього уникнути, теплу шапку потрібно знімати в приміщенні або транспорті.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.9859 / 4.07MB / SQL:{query_count}