Щоб дитина народилася здоровою

Аналіз на TORCH-інфекції є обов’язковим для майбутніх батьків. Лікарі радять робити його ще до планування вагітності як чоловікам, так і жінкам

фото: xpund.com
Жителі Львова та області можуть безкоштовно об­сте­­житись на TORCH-інфекції. Таку діагностику проводить Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення, що на вул. Короленка, 9. Саме цю медичну установу визначили провідною в області з реалізації державної програми “Репродуктивне здоров’я нації” на період до 2015 року.
Донедавна отримати таку допомогу на Львівщині можна було лише у приватних клініках. Таке лікування обходилось у тисячі або й десятки тисяч гривень. Зрозуміло, що далеко не кожна сім’я, яка мріє про дитину, проте має проблеми з її зачаттям, могла оплатити необхідне лікування.
“За першими літерами латинських назв інфекцій, що входять до цієї групи, її називають TORCH-інфекціями або інфекціями TORCH-комплексу. Розшифровується абревіатура так: Т – токсоплазмоз; О – інші інфекції (сифіліс, хламідіоз, ентеровірусні інфекції, гепатит В, лістеріоз, епідемічний паротит, бактеріальні інфекції, парвовірус В19); R – краснуха; С – цитомегаловірусна інфекція; H – герпес”, –  пояснює в.о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Марія Малачинська.
Загалом щороку в цьому центрі на TORCH-інфекції з подальшим проведенням консультування обстежують майже 20% вагітних, що стоять на обліку. Серед обстежених жінок у 30% виявили ризик первинного інфікування, у 10% діаг­ностували реактивацію інфекційного процесу під час вагітності.
Здавати кров на наявність антитіл до TORCH-інфекцій найкраще до настання вагітності, під час її планування. Найнебезпечнішим для плода є первинне зараження TORCH-інфекціями на тлі вагітності. Характер і важкість інфекційного процесу в плода визначають за видом збудника, імунним статусом жінки, терміном вагітності, на якому відбулося інфікування (що меншим є цей термін, то більша ймовірність виникнення патологічних станів). 
У 30-40% пацієнтів, які звертаються в центр з причини невиношування виявляють інфікування хронічними генітальними інфекціями, що є причиною невдалих вагітностей
Серед можливих несприятливих наслідків інфікування під час вагітності є затримка внутрішньо­утробного розвитку плода; передчасні пологи; вроджені вади розвитку; перинатальні втрати; гострі інфекції у новонародженого; персистуючі інфекції у новонародженого; безсимптомні інфекції з пізніми клінічними проявами, навіть інвалідність з дитинства.
У 30-40% пацієнтів, які звертаються в центр з причини невиношування (самовільні викидні, вагітність, що не розвивається, анембріонія) виявляють інфікування хронічними генітальними інфекціями, що є причиною невдалих вагітностей.
“Зачаття, вагітність і народження здорової дитини можливі лише за умови, якщо самі батьки здорові. А генітальні інфекції, зокрема хламідіоз, вірусні інфекції у 50-60% випадків є причиною непліддя трубно-перитонеального генезу, – наголошує акушер-гінеколог. – Результативність лікування залежить від своєчасного звернення пацієнтів, адекватної оцінки стану репродуктивної функції з допомогою стандартизованого алгоритму обстеження, проведення комплексної, етапної, індивідуально підібраної терапії, скерованої на відновлення репродуктивного здоров’я”.
До речі, здавати аналізи (кров із вени) бажано зранку, натще. Не варто робити це в другій половині дня, оскільки будь-яка спожита їжа може вплинути на результати. Аналізи на TORCH-інфекції роблять у два етапи. Між першим та другим етапом має минути 10-14 днів. Після цього оцінюють наявність імуноглобулінів М чи G. Подальше консультування за результатами аналізів здійснює лікар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4372 / 4.09MB / SQL:{query_count}