На Львівщині грипу немає...

Але гостру вірусну інфекцію вже діагностували у більш ніж 40 тисяч осіб

Станом на цей тиждень у Львівській області грип та ГРВІ виявили у 8 тис. 180 осіб, інтенсивний показник на 10 тис. населення становить 32,2. Питома вага недужих дітей до 17 років – 59,2%. У Львові захворюваність становить 3 тис. 346 осіб, інтенсивний показник на 10 тис. населення – 42,5. Але, як запевняють лікарі, захворюваність на неепідемічному рівні, повідомляє Львівський обласний лабораторний центр.
Загалом з початку епідсезону захворюваності на грип у Львівській області гострі респіраторні вірусні інфекції діагностували в 41 тис. 735 осіб, серед яких майже 30 тис. – діти. Зі слів головного епідеміолога Львівської області Наталії Тімко, найкращим захистом від грипу визнана вакцинація. Станом на цей тиждень у Львівській області проти грипу щепили 1 тис. 697 осіб, в тому числі 613 дітей до 17 років. Серед осіб груп ризику вакцинували 825 медичних працівників, 51 працівника освіти, 685 осіб, що перебувають в спеціалізованих колективах.
“Єдиною дієвою профілактикою грипу є специфічна профілактика – вакцинація. Все інше відноситься до неспецифічної – вітамінізована їжа, змащування носа оксоліновою маззю, промивання носа содово-соляним розчином. Дуже дієвим є загартовування, уникнення місць масового скупчення людей, провітрювання і вологе прибирання приміщення з використанням дезінфікувальних засобів, – розповідає епідеміолог. – Не варто забувати й про правила “кашльового етикету”: кашляти і чхати треба в одноразовий носовичок, а якщо його немає, робіть це в рукав, але не в руку! І ще: після їзди в громадському транспорті треба ретельно мити руки!”
Найголовніше, зі слів епідеміолога, при перших ознаках хвороби викликати сімейного лікаря. Якщо температура дуже висока і не збивається – телефонувати на  номер швидкої медичної допомоги. Хворим категорично забороняється займатися самолікуванням, ходити на роботу. Не ведіть недужих дітей у садки та школи!
Нагадаємо: під час епідемічного сезону 2013/2014 рр., найімовірніше, циркулюватимуть штами вірусів грипу А (Каліфорнія/2009 H1N1, Вікторія/2011 H3N2) та грипу В (Масачусетс/2012), що були в попередніх сезонах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6419 / 4.06MB / SQL:{query_count}