І все ж таки вакцинація…

Від вірусів грипу не захистять ні цибуля, ні часник – найдієвішим є щеплення

Епідемії грипу у Львові  ще немає, але віруси вже активізувалися. Лише за минулий тиждень у нашому місті зареєстрували 3 341 випадок захворювання на ГРВІ, майже в половині випадків занедужали діти. Але це, як запевняють лікарі, в межах норми.
“Зараз інтенсивний показник становить 41,4 при епідпорозі 73,5, тобто захворюваність майже вдвічі менша. Ситуація стабільна й контрольована», – зазначає начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.
Стабільною є ситуація й по всій Україні – епідемічні пороги не перевищені в жодному регіоні та перебувають у межах від -1,89% у Дніпропетровській до -82,0% у Івано-Франківській областях.
Зі слів медиків, дуже важливо, аби кожен дбав про своє здоров’я і здоров’я свого оточення. Існують щонайменше три види профілактики – специфічна (вакцинація), хімічна (противірусні препарати) і засоби народної медицини (трави, ягоди, коренеплоди тощо).
Епідемічні пороги не перевищені в жодному регіоні
І якщо перші два Міністерство охорони здоров’я вважає дієвими, то третій сумнівний. За даними прес-служби МОЗ, найкращим методом захисту від грипу є все ж таки вакцинація, яка не лише запобігає захворю­вання, а й ускладнення, що виникають після нього, –  пневмонії, менінгіти, отити, загострення хронічних недуг. Вплинути на вірус грипу здатні й противірусні препарати – вчасне їх використання за призначенням лікаря скорочує час хвороби, полегшує її перебіг і також запобігає ускладнення.
За даними МОЗ, грип не лікується:
антибіотиками – вони не створюють жодної протидії вірусам, бо призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями; cамовільне заживання антибіотиків не вилікує хворобу, а тільки ускладнить боротьбу з іншими недугами в майбутньому; антибіотики можна використовувати лише за призначенням фахівця для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія, бронхіт тощо; 
гомеопатичними препаратами – через відсутні науково обґрунтовані докази їх ефективності проти вірусу грипу в усьому світі ними не радять лікувати будь-які небезпечні для життя інфекції, в тому числі й грип; 
імуностимуляторами, імуномодуляторами – докази їх ефективності також відсутні. Понад те, їх дія під час хвороби за певних умов може виявитися навіть шкідливою; 
народними засобами – лікування виключно народними засобами є не­ефективним і небезпечним, оскільки трав’яні відвари, чаї та настої на вірус грипу не діють. Однак за умов правильного використання та без зловживань їх можна застосовувати для пом’якшення симптомів грипу.
Зі слів лікарів, не захистять від вірусів грипу цибуля й часник! “Багато хто з батьків, бажаючи убезпечити свого малюка від недуги в період активізації гострих вірусних інфекцій, вішають йому на шию зубчик часнику або ж кладуть його по периметру дитячого візочка перед тим, як іти на прогулянку. 
Цибулю і часник найліпше використовувати як фільтри для повітря
Можливо, фітонциди, що містяться в часнику або цибулі, й мають здатність знезаражувати віруси та пригнічувати бактерії, але для самої дитини вони досить небезпечні, – пояснює педіатр Оксана Заньчук. – Перш за все небезпека полягає у тому, що малюк, який тривалий час носить на шиї нанизаний на нитку часник, може отримати опіки слизових оболонок очей або стінок носової порожнини. Крім цього, може розвинутися алергія чи погіршитися загальне самопочуття».
Цибулю і часник найліпше використовувати як фільтри для повітря – до подрібнених варто додати трохи олії і поставити мисочки з ними в кількох місцях помешкання, у тому числі й біля вхідних дверей. Аби не захворіти на грип чи ГРВІ, варто забезпечити організм великою кількістю рідини, додержувати правил здорового харчування, а ще провітрювати приміщення, робити часте вологе прибирання.
“Якщо ви чи ваша дитина занедужали, залишайтеся вдома. Не йдіть на роботу самі та не ведіть малюка в колектив (школу чи дитсадок). Тільки дотримуючись таких простих правил, зможете уникнути загострення хвороби», – радить дитячий лікар.
 Занедужав? Не виходь із дому!                
Працівник, який прийшов на роботу, маючи застуду або грип, першого ж дня здатен заразити щонайменше сімох своїх колег. Відповідні результати досліджень оприлюднили вчені з Університету Каліфорнії, повідомляє УНН. Таке стається переважно через речі, з якими контактує хворий, – клямки, кнопки ліфта, поверхні меблів, телефонів загального користування тощо. 
Вже у перший день перебування в приміщенні хворої людини віруси й мікроби “захоплюють» до 70% простору. Найбільш заразним недужий є тоді, коли починає відчувати перші симптоми хвороби.
12.11.2013 11:28
olegchuma

Ну фактично так і є. Або щеплення, або перехворіти на грип. Але при цьому можна отримати цілу низку ускладнень. У мене якось були ускладненя на шлунок, я місяць нормально після грипу їсти не міг, тільки маленькими порціями рідку їжу. А щеплення в нас в Україні вже багато людей роблять, хворіють одиниці серед них і при цьому хвороба значно легше протікає.


Для того щоб залишити коментар необхідно
14.8445 / 4.21MB / SQL:{query_count}