Обережно! Поліомієліт!

Міністерство охорони здоров’я попередило про можливість занесення в Україну вірусу поліомієліту

Найбільший спалах хвороби зареєстровано в Таджикистані, де від цієї хвороби померло 10 людей, а понад 500 осіб госпіталізовано. Таким чином вірус може легко потрапити в Україну через транспортні кордони, повідомляє департамент охорони здоров’я ЛОДА.
За інформацією головного епідеміолога ДОЗ Львівської ОДА Наталії Тімко, поліомієліт являє собою небезпечне гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, що виникає в результаті інфікування одним із трьох типів вірусів поліомієліту, найнебезпечніший з яких – дикий поліовірус (сприяє розвитку гострого паралітичного поліомієліту).
Зазвичай захворювання починається із симптомів загальноінфекційного синдрому: висока температура, біль голови, біль у горлі, нежить, нудота, блювота і проноси, напруження м’язів шиї і біль у кінцівках. Розвиток гострих паралічів виникає від декількох годин до одного – п’яти днів. Парези та паралічі мають асиметричне “мозаїчне” розташування, спостерігається знижений тонус м’язів, уражаються м’язи ніг, рук, тулуба, змінюється постава, знижуються сухожильні рефлекси, зберігається чутливість, швидко розвивається атрофія м’язів.
Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту, або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі – фекально-оральний (вірус потрапляє в організм через рот і розмножується у кишківнику). 
Він може передаватися через брудні руки, іграшки, носові хустинки, одяг, постільну білизну, інфіковану воду та їжу, а також його можуть переносити мухи. Варто пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до 3 – 4 місяців у воді, до 6 місяців – з фекаліями у ґрунті. Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення. Найбільший ризик зараження мають діти до 5 років, які не щеплені проти цієї інфекції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1820 / 4.07MB / SQL:{query_count}