Кишеньковий лікар

В Україні розробили безкоштовний мобільний додаток “Добре бачу“ для профілактики та виявлення захворювань зору

У наш час із комп’ютером тісно пов’язано багато професій, а з кожним роком їх стає усе більше і більше. Сидіти за ним доводиться годинами, і від цього нікуди дітися. Удома на зміну комп’ютерного екрана приходить екран телевізора, і ми знову, не відриваючи очей, переглядаємо те, що нас найбільше цікавить. 
Усе це сильно перенапружує наші очі. Як результат – в українців усе частіше виникають проблеми із зором. Відтепер подбати про зір людини може телефон. Українські спеціалісти Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України спільно з фахівцями компанії “Київстар“ першими у світі розробили спеціальну програму для профілактики захворювань органів зору. 
За допомогою мобільного додатка “Добре бачу“, який за бажання безкоштовно можна завантажити на смартфон чи планшет, можна перевірити свій зір, робити профілактичні вправи, а при підозрі погіршення зору – вчасно звернутися до офтальмолога.
Тренувальні вправи займуть лише 10 – 15 хвилин вашого часу. Бажано виконувати їх щодня
“Новим додатком можуть користуватися і діти, і дорослі. Наприклад, у школі чи вдома діти вчаться у погано освітлених приміщеннях, а вдома їх не відірвати від телефонів чи планшетів. Усе це дуже погіршує їх зір. Щоб зменшити навантаження на очі та запобігти перевтомі, людина під час роботи повинна робити перерви. Саме на них можна виконувати тренувальні вправи, запропоновані у мобільному додатку. Вони займуть лише 10 – 15 хвилин вашого часу. Бажано їх робити щодня“, – зазначила завіду­вач лабораторії Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України Віра Сердюченко.
У мобільному додатку “Добре бачу“ є п’ять розділів: самодіагностика, вправи для дітей, вправи для дорослих, питання-відповіді та інформація про сам проект. Новинка має набір тестів, що допомагають визначати схильність людини до того чи іншого очного захворювання (катаракти, далеко- чи короткозорості...), а ще спеціальні ігри-вправи для зняття напруги, відпочинку та тренування м’язів очей.
Цікавими є зорові вправи для дітей. Їх розроблено в ігровій формі. Вони яскраві, веселі, а для кращого розуміння ще й супроводжуються голосом диктора. Наприклад, в одній із вправ малечі пропонують спостерігати за кольоровими пелюстками квітки, які, відриваючись, летять у різні сторони. Така вправа, зі слів Віри Сердюченко, покращує кровообіг у м’язах очей та в самому оці.
Новим мобільним додатком можуть користуватися і діти, і дорослі
“Вправа полягає у тому, що людина повинна стежити за пелюстками: вгору-вправо, вгору-вліво, вниз-вправо, вниз-вліво. У ці моменти здійснюється напруження і розслаблення окорухових м’язів“, – зазначила медик. Зі слів менеджера програм корпоративної соціальної відповідальності “Київстар“ Тетяни Пецько, програму можна безкоштовно завантажити на ґаджети через пошуковий запит “Добре бачу“, зайшовши у Google play для системи Android або в Imarket для айфонів. 
До речі, новий додаток уже встигла протестувати олімпійська чемпіонка Яна Шемякіна. “Піклуватись про своє здоров’я – обов’язок кожної людини. А спортсмени приділяють стану здоров’я, зокрема зору, особливу увагу, адже працездатність тіла й усіх його органів – запорука професійного успіху. Я вже протестувала додаток “Добре бачу“ і дуже задоволена: він допомагає піклуватись про мій зір та водночас заощаджує мій час“, – зазначила спортсменка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6654 / 4.09MB / SQL:{query_count}