Коли вести хлопчика до уролога?

“Нашому синочкові три роки. Нещодавно Артемко сильно захворів, педіатр дав скерування на аналізи і порадив після одужання показати дитину профільним фахівцям – хірургу, окулісту, отоларингологу та урологу. Дружина каже, що до останнього лікаря сина не варто вести, бо він ще замалий. Скажіть, будь ласка, чи це так. І взагалі, в якому віці треба вести хлопчика до уролога?”

Андрій Когут, м. Львів


Василь Черепанин, уролог-андролог, головний позаштатний спеціаліст із сексопатології у Львівській області:
– Показати хлопчика урологу-андрологу необхідно як мінімум тричі: у віці до одного року, в три роки і в чотирнадцять. Дитині, яка ще не має року, можна діагностувати вроджені вади розвитку зовнішніх статевих органів: неопущення яєчок, звуження крайньої плоті, зменшення в розмірах яєчок і статевого органа. Ці захворювання можуть не зауважити лікарі іншого профілю, проте вони вимагають термінового лікування. Що раніше воно почнеться, то краще! 
Наступний візит – у три роки. Багато хвороб у хлопчиків можуть розвиватися в процесі росту (водянки, грижі). Важливо не пропустити цих моментів, дитині потрібне спостереження. У віці 14 років хлопець перебуває в пубертатному періоді, у нього можуть розвинутися захворювання судин яєчок, тож огляд уролога вкрай необхідний.
Не треба соромитися і відкладати відвідини лікаря, якщо виникають хоч якісь питання, пов’язані з репродуктивним здоров’ям!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2882 / 4.06MB / SQL:{query_count}