Бережіть своє серце!

Серед ймовірних причин інфаркту – куріння, надлишкова вага тіла, підвищений тиск і стреси

Смертність від серцево-судинних захворювань в Україні, серед яких найбільше поширеною є ішемічна хвороба серця, займає перше місце (65%) серед усіх інших причин смерті. Це у три рази перевищує показники смертності від раку, туберкульозу, інфекційних захворювань та СНІДу разом узятих, повідомляє прес-служба Львівської міськради.
“Щорічно населення України зменшується на 1%. Зокрема за рік в Україні хворіє на інфаркт міокарда близько 50 тисяч людей, з них понад 10 тисяч – помирає. Аналогічною є ситуація у Львові. Щорічно від серцево-судинних захворювань помирає понад 4 тисячі львів`ян, біля 200 осіб із них – від гострого інфаркту міокарда. Непокоїть те, що більшість помирає від інфаркту міокарда вдома, на вулиці, тобто за межами медичних установ, не звернувшись до лікаря”, – наголосив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.
Зі слів медика, від гострого інфаркту міокарда доволі часто помирають люди працездатного віку, серед яких і зовсім молоді. Основні причини, які призводять до інфаркту, – куріння, надлишкова вага тіла, підвищений тиск, стреси, низька фізична активність, підвищений рівень холестерину, несвоєчасне звернення до лікаря.
Більшість помирає від інфаркту міокарда вдома, на вулиці, тобто за межами медичних установ, не звернувшись до лікаря
Смертельну небезпеку інфаркту міокарда можна значно зменшити, якщо вчасно звернутись за медичною допомогою і якомога швидше отримати правильний діагноз.
“Досвід показує, що пацієнтів більше насторожують “колючі” або довготривалі болі у ділянці серця, але вони, як правило, не серцеві. Тому дуже важливо звертати увагу на класичні симптоми інфаркту міокарда: якщо стискаючий або пекучий біль за грудною кліткою триває понад 15-20 хвилин і не допомагає нітрогліцерин – варто негайно викликати “швидку”. Хоча є й атипові симптоми: біль віддає у ліве плече або в обидва одночасно, його відчувають у ділянці шлунка тощо”, – додав головний медик Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.4178 / 4.07MB / SQL:{query_count}