Зношене медичне обладнання

Низький рівень кваліфікованого медичного обслуговування в Україні пов’язаний з невисокими зарплатами лікарів, а також зі зношеністю медичного обладнання

“Якщо говорити про загальну кваліфікацію лікарів, то з нею нині проблематично. З радянських часів в Україні ще залишилися висококваліфіковані кадри, але вони – вузької спеціалізації. За моїми спостереженнями, таких – близько 10% від загальної кількості. І сконцентровані вони в основному у багатопрофільних лікарнях обласного рівня та науково-дослідних інститутах”, – заявив президент Всеукраїнського лікарського товариства Олег Мусій, інформує Тиждень.ua.
За його словами, тих, хто хоче працювати у системі охорони здоров’я на зарплату від 1,5 тис. грн, дедалі менше. З кваліфікацією також пов’язана і якість медичного обладнання, зношеність якого становить 70%. Як зауважує експерт, існує також проблема з якістю до- та післядипломної освіти лікарів – і в організації її як системи, і в кваліфікованості викладачів.
“Це – окремий суттєвий підрозділ, який також необхідно змінювати. Реальна медична реформа можлива тільки за політичної волі вищого керівництва держави та за умови її підтримки усіма учасниками системи охорони здоров’я (пацієнтами та лікарями). На моє переконання, ані першого, ані другого в Україні зараз немає”, – підсумував він.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.6867 / 4.07MB / SQL:{query_count}