Медики очікують нового штаму грипу в Україні

Цього сезону циркулюватимуть три штами H1N1

фото: архів
У цьому епідсезоні з’явиться новий штам грипу, заявляють у Державній санітарно-епідеміологічній службі, але зазначають, що його симптоми не відрізнятимуться від “традиційних” штамів.
“Цього епідеміологічного сезону, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, циркулюватимуть три штами H1N1 (так званий “свинячий грип А” (Каліфорнія), інший – той, що циркулював минулого року, – H3N2 (“Вікторія”) і новий – штам вірусу групи В (“Массачусетс”)”, – заявив перший заступник голови Державної санепідслужби Олександр Кравчук.
Він зазначив, що симптоми захворювання будь-якого зі штамів грипу схожі, їх не потрібно розрізняти, оскільки тактика лікування абсолютно однакова. “Єдиний варіант, коли дійсно необхідно проводити діагностику задля з’ясування того, на який вид захворіла людина, – важкі випадки захворювання”, – пояснив Олександр Кравчук.
Він зазначив, що для названих ним штамів готують вакцини, які вже зареєстровані в Україні. Зараз завершується термін їх випробування. До кінця місяця вакцини вже повинні бути. Епідеміолог нагадав, що найкращий час для вакцинації – вересень-жовтень, оскільки перебіг інфекційних процесів не такий інтенсивний, і немає великого епідеміологічного підйому.
“Вакцинуватися ніколи не пізно. Особливо рекомендував би вакцинуватися людям, які перебувають у групах ризику, зокрема ті, хто працює у місцях масового скупчення людей”, – сказав Олександр Кравчук.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1088 / 4.06MB / SQL:{query_count}