І для тіла, і для душі…

У Львові триває ХХ Форум видавців, який щороку стає однією з найважливіших і найцікавіших культурних подій осені

фото: Андрій Польовий
Розмаїття книг, як завжди, вражає. Сотні тисяч людей гортають сторінки друкованих видань. Одних цікавлять дитячі книжки, інших наукова література. Чимало корисних можна знайти й медичних – навчальна література (підручники, посібники, словники, монографії) та науково-популярна (брошури на тему здорового способу життя чи подолання конкретних хвороб).
Медична література представлена на стендах багатьох видавництв. Найбільше її, звісно ж, у спеціалізованих. На стенді київського видавництва “Медицина” можна вибрати спеціалізовані медичні книжки на будь-який смак – від тоненьких довідників до товстих монографічних праць.
“На Форумі наше видавництво представляє широкий спектр медичної літератури. Пропонуємо навчальні книги і для студентів, і для викладачів. Маємо широкий вибір словників, монографій  та вузькоспеціалізованих видань, – зазначила “Пошті” представник згаданого видавництва  Анна. – Цьогорічна наша новинка – підручник “Акушерство і гінекологія” Валерія Запорожана.
Із серії “Порадник для батьків” найчастіше купують “Смуток дитини” Ману Кірсе
Ціна на такі книги, зі слів співрозмовниці, коливається від 20 до 120 гривень. На стенді вінницького видавництва “Нова книга” також є багато спеціалізованої медичної літератури: “Дитяча нефрологія”, “Ортодонтія”, “Педіатрія”, “Інфекційні хвороби”. Для ширшого загалу (лікарів-інтернів, сімейних лікарів та всіх, хто цікавиться медициною) видавництво презентує книгу “Тактика вибору антибіотиків”. Придбати її можна за 60 гривень.
 До теми                   
Окремої уваги заслуговує світовий бестселер “Імператор усіх хвороб: біографія раку” Сіддгартхи Мукерджі. Це, по суті, нотатки американця, стажера-онколога, що переросли у велику історію страшної хвороби. Книга написана з наукової точки зору, однак цілком доступною мовою. У 2013 році з ініціативи та за підтримки фонду “Розвиток України” була перекладена українською та побачила світ у “Видавництві Жупанського”. На цьогорічному ХХ Форумі видавців стала однією з 19 найкращих книг.
Видання, що стануть у пригоді як учням/студентам, так і вчителям/викладачам, можна знайти і в тернопільському видавництві “Укр­медкнига” чи київському “Центрі навчально-методичної літератури”. Те ж видавництво “Медицина” привезло на форум брошури, які будуть цікаві тим, хто дбає про своє здоров’я і хоче уникнути багатьох недуг (“Як підвищити імунітет”), або ж уже нездужає і шукає відповіді, як побороти  хворобу.
“Шукаю подарунок для тітки. Вона вже кілька років хворіє, не виходить з дому. Через те, що дуже любить читати, хочу дібрати для неї якісь цікаві книги медичної тематики. Вже купила “Золоті поради від Наталії Земної”. Ще думаю придбати “Здоров’я на вашому столі”, – розповідає покупець Уляна, гортаючи сторінки книги.
Варто звернути увагу й на видання “Як виховати дитину і не збожеволіти”
Біля стенда видавництва “Алхімік” найбільше цікавляться такими брошурами, як “Лікування чистотілом”, “Система природного омолодження”, “Продукти, які лікують”, “Цілюща система безслизистої дієти”. А ось у видавничо-інфор­маційному домі “Діана Плюс”, зі слів продавця Романа Васильовича, неабиякий попит мають книжечки “Цілитель” та “Зцілення без ліків”.
Питання народження дітей, їх виховання цікавлять людей будь-якого віку. Чи не найбільше таких видань на стенді видавництва “Свічадо”. Тут можна знайти книгу “Вчимося народжувати”, де вміщені реальні розповіді сімейних пар про пережиті пологи, книгу “Вчимось розпізнавати плідність”, яка вчить, як жінки можуть вивчити свій цикл, щоб могти регулювати зачаття природними методами. Тим паче що й Церква заохочує до розпізнавання плідності, а контрацепцію вважає гріхом.
Батьки дітей шкільного віку частіше обирають “Межі в житті підлітків” Джона Товнсенда. В цій книжці розповідається, як налагодити стосунки з дітьми-підлітками, як можна навчитися того, що потрібне усім батькам, які мають дітей-підлітків: знати, коли сказати “так”, як сказати “ні”, тобто встановлювати розумні межі у процесі виховання дитини.
Із серії “Порадник для батьків” найчастіше купують “Смуток дитини” Ману Кірсе. Це книжка оповідей, які вчать, як перемогти свій страх і простягнути руку тим, хто страждає від втрати, як разом з ними зріло подолати смугу смутку, як утішити і підтримати їх. Варто звернути увагу й на видання “Як виховати дитину і не збожеволіти”. У ньому автор Кевін Леман описує те, як діє практична дисципліна.

Вже другий рік поспіль не втрачають популярності “365 коротких історій для душі” Бруно Ферреро (фото: Андрій Польовий)
Дотепно й доступно на основі цікавих життєвих прикладів розповідає, як реагувати на вибухи злості в дітей, як зменшити суперництво між ними, як навчити дітей бути відповідальними, як умовити їх робити те, що кажеш, як бути рішучими та вимогливими батьками, водночас даючи дітям зрозуміти, що ми їх любимо та переживаємо за них.
Велику популярність серед відвідувачів форуму має книжка “Вчимося годувати грудьми” Зореслави Городенчук та Ольги Шлемкевич
Велику популярність серед відвідувачів форуму мають книжки “Вчимося годувати грудьми” Зоре­слави Городенчук та Ольги Шлемкевич, “Виховання без невдач” Томаса Ґордона, “Дитина чемна і нечемна” Бриґіти Байль, “Як не впасти у депресію” Арнолда А. Лезереса, “Трохи депресії не зашкодить” Валеріо Альбісетті, “Як подолати зневіру, зневагу і меланхолію” Г. Нормана Райта.
Зі слів керівника відділу збуту видавництва “Свічадо” Мирослави Кривдик, вже другий рік поспіль не втрачають популярності “365 коротких історій для душі” Бруно Ферреро. Новинка видавництва – “365 притч на щодень” від упорядника Діани Віссон. Це видання уміщує 365 відповідей на питання, що таке добро і зло, розповідає про віру і зневіру, любов і образу, про ті скарби, що заховані в кожній людині, та про ключі, які допоможуть іншим ті скарби відкрити.
До слова: вартість книги Бруно Ферреро на цьогорічному Форумі видавців становить 47 гривень. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7037 / 4.12MB / SQL:{query_count}