Екстрена, але безпорадна

“Швидка” не в змозі вчасно доїхати до пацієнтів через брак карет та погані дороги

З початку нинішнього року українська “швидка” зажила за новими правилами – набув чинності Закон “Про екстрену медичну допомогу”. У межах реалізації цього закону на Львівщині створюється єдина центральна диспетчерська для карет швидкої допомоги. 
Зокрема тепер підрозділи швидкої медичної допомоги, медицини катастроф і санітарної авіації діятимуть як єдина потужна оперативно-диспетчерська служба. Уся інформація надходитиме до одного центру, а не в декілька, як раніше. Знаходитиметься вона на вул. Пилипа Орлика.
Зі слів директора Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ростислава Ступницького, єдина диспетчерська міститиме карту, прийматиме та супроводжуватиме виклики, забезпечуватиме зв’язок із бригадами, Міністерством охорони здоров’я і Міністерством надзвичайних ситуацій, управлятиме ресурсами на території, створюватиме базу даних.
Наразі 15-18% автомобілів швидкої допомоги в межах міста приїжджають пізніше, ніж за 10 хвилин, а по області в межах 10% “швидких” їдуть довше, ніж 20 хвилин
“На табло буде висвітлюватись місце розташування пацієнта. Усі карети “швидкої” будуть забезпечені радіозв’язком, а також GPS-навігацією. Відповідно, працівник, який сидить за пультом, бачитиме всю ситуацію і знатиме, кого і куди потрібно скерувати і, найголовніше, куди потрібно довезти пацієнта. Так ми зменшимо час доїзду, а також використаємо раціональне розташування бригад, які в нас є”, – зазначив головний медик області.
Щодо термінів введення в експлуатацію диспетчерської, то, зі слів медиків, усе залежить від того, як поставлять серверне обладнання. “З боку виконання наших функцій нова диспетчерська готова на 100%. А далі йде робота за відповідним проектом, який на контролі і в міністра, і Президента України і, сподіваємося, швидкої поставки серверного обладнання”, – вказала головний лікар Львівської станції швидкої медичної допомоги Наталія Поважук.
Посильно у місті та області працюють над тим, аби карети “швидкої” за викликом до своїх пацієнтів приїжджали вчасно. Відповідно до норм закону, у межах міста це має бути до 10 хвилин, у сільській місцевості – до 20 хвилин. Наразі ці норми на 100% не виконуються, на що є багато причин: стан автомобілів, погані дороги, неосвітлені вулиці, відсутня нумерація будинків та некоректна поведінка учасників дорожнього руху, які не пропускають машини “швидкої” з увімкненими світловими та звуковими сигналами.
Відповідно до норм закону, у межах міста це має бути до 10 хвилин, у сільській місцевості – до 20 хвилин
“Наразі 15-18% автомобілів швидкої допомоги в межах міста приїжджають пізніше, ніж за 10 хвилин, а по області в межах 10% “швидких” їдуть довше, ніж 20 хвилин”, – зазначив Ростислав Ступницький. Загалом в області працює понад 200 “швидких”, третину з них експлуатують 10-20 років, деякі понад 30 років. З такими авто виїжджати на виклик складно, вони постійно перебувають у ремонті.
Зі слів Наталія Поважук, цього року Львівська станція швидкої медичної допомоги ще не отримала жодної карети, тому “робота медиків є надзвичайно важкою”. Загалом на сьогодні Львівщині потрібно ще додатково 160 “швидких”. Згідно з домовленістю з МОЗ, до кінця року – на початку наступного в область має надійти 85 “швидких”. Розподіл авто відбуватиметься залежно від потреб районів. Особливу увагу буде приділено гірським районам.
09.09.2013 23:05
http://vk.com/id214989169

На сколько мне известно, именно нынешнее руководство Минзрава добилось выделения от государства более 900 млн. гривен на закупку и модернизацию новых карет скорой помощи. Так что реформа в этой области явно идет на пользу украинскому населению: чем быстрее приедет скорая, тем больше шанс вовремя спасти чью-то жизнь!


09.09.2013 14:50
http://vk.com/id211311826

Процесс реорганизации работы мед помощи - длительный процесс! Минздрав занимается этим вопросом, стоит совсем немного подождать! Во всяком случае, скорые уже значительно быстрее приезжают, оборудование совершенствуется, персонал работает более качественно и ответственно! Думаю, остальные положительные изменения не заставят себя долго ждать, ведь уже прогресс есть!


Для того щоб залишити коментар необхідно
6.5343 / 4.2MB / SQL:{query_count}