А де той вертоліт?

Придбаний у Росії гвинтокрил для меддопомоги на Львівщині виявився несправним. На ремонт потрібно аж два мільйони

Придбаний у Росії літальний апарат Ка-226 для служби Екстреної медичної допомоги Львівщини виявився технічно неготовим до виконання операцій порятунку. Зі слів директора Центру екстреної медицини і медицини катастроф Юрія Поцюрка, через те, що довгий час вертоліт був законсервованим, деякі деталі вийшли з ладу.
“Вертоліт виготовили п’ять років тому в Росії. Зважаючи на це, спеціалісти із Москви провели технічну експертизу апарата і виявили низку технічних причин, які треба усунути для того, щоб вертоліт можна було запустити, – зазначив медик. – Сподіваємось, що до кінця цього місяця спеціалісти нададуть повну технічну характеристику цього літального апарату і дані про те, у яких районах Львівщини його можна буде експлуатувати”.
Вертоліт використовуватимуть у гірських районах області
Медик додав, що, найімовірніше, вертоліт використовуватимуть у гірських районах області, зокрема у Турківському та Сколівському, однак місце його дислокації наразі невідоме. За попередніми оцінками, вартість ремонту цього вертольота становитиме приблизно 1,5-2 млн грн. Усі витрати ляжуть на бюджет Центру екстреної медицини і медицини катастроф.
Щоправда, наразі ще невідомо, де його ремонтуватимуть. Можливо, спеціалісти зніматимуть агрегати і транспортуватимуть їх на завод-виробник у Росію, оскільки усі деталі на гарантії. “Гвинтокрил переоснащувати не потрібно – там уже є дві кабіни, відсік для надання медичної допомоги, а також реанімаційне обладнання і повний спектр засобів для надання медичної допомоги  під час транспортування пацієнта”, – додав Юрій Поцюрко.
Нагадаємо, що у березні цього року митники передали львівським медикам гвинтокрил у комплекті з експлуатаційно-технічним майном, який був раніше конфіскованим і перейшов у власність держави.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.1116 / 4.07MB / SQL:{query_count}