Друг чи ворог

Як не захворіти через кондиціонер?

фото: zoom.cnews.ru
Такі вже ми є. Коли надворі дощить, ми хочемо сонця і літа, а коли настає справжнє літо, шукаємо, як порятуватися від спеки. Цікаво, що у спеку легше захворіти, ніж у холодну погоду.
Окрім морозива, мінералки і пива з холодильника, нерідко причиною нездужання стає кондиціонер, точніше неправильне його використання. Пропонуємо кілька порад від “Аптеки Зеленка”, які допоможуть не захворіти через кондиціонер.
Різниця температур не має перевищувати 8-10°С, а оптимальним варіантом є охолодження повітря у приміщенні на 3-5°С. Іншими словами, якщо температура на вулиці сягає позначки 30°С, не вмикайте кондиціонер на 18°С. Вчасно подбайте про очисні процедури. Кондиціонер утворює середовище, сприятливе для скупчення бактерій і побутового пилу, шерсті тварин, кухонного жиру та нагару. Від усього цього необхідно позбавлятися. Майстра треба викликати через три роки після встановлення системи, а потім щороку.
Різниця температур не має перевищувати 8-10°С, а оптимальним варіантом є охолодження повітря у приміщенні на 3-5°С
Не забувайте регулярно провітрювати приміщення. Використовуючи кондиціонер вдома, в офісі або транспортному засобі, ми зачиняємо всі вікна та двері. Але раз на кілька годин необхідно зупиняти роботу охолоджувача та провітрювати приміщення чи салон авто. Нехай так вони трохи й нагріються, але наповняться киснем.
Паралельне зволоження повітря допоможе легше дихати. Кондиціонер, як і обігрівач, сушить повітря, тому придбайте зволожувачі повітря або (особливо в спекотні дні) вішайте на вікно (спинку крісла тощо) вологу ряднину чи простирадло. Пийте більше рідини. Можна скористатися і краплями для носа (сольові розчини) для зволоження слизової, адже часто саме набряки слизової та нежить є проявами “застуди від кондиціонера”.
Стежте за напрямком потоків повітря. У жодному разі не скеровуйте охолоджене повітря на людей. Не можна встановлювати кондиціонер над робочим або спальним місцем. Уникайте магазинів, де не переймаються здоров’ям покупців, які, розігрівшись на спеці, заходять туди. Часто у таких магазинах струмінь холодного повітря скеровують на місце біля каси. Затримавшись у черзі, можна легко підхопити ангіну.
У жодному разі не скеровуйте охолоджене повітря на людей. Не можна встановлювати кондиціонер над робочим або спальним місцем
“Увімкни і вийди”. Категорично не радять вмикати кондиціонер, якщо хтось є у приміщенні. Увімкніть прилад і вийдіть з кімнати на 10-15 хвилин.
“Без фанатизму”. Кондиціювання повітря не має жодної фізіологічної користі, а тому, якщо є можливість, не використовуйте кондиціонер, не вмикайте його, а якщо увімкнули, то періодично вимикайте (кожні 3-5 годин на півгодини-годину). Не забувайте і про використання звичайних вентиляторів. Вони не охолоджують, а продувають повітря, що також створює ефект прохолоди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7171 / 4.07MB / SQL:{query_count}