Як уберегти малюка від комарів?

“Дуже часто зі своєю двомісячною донечкою гуляю парком. Нещодавно, повернувшись з прогулянки, зауважила, що її покусали комарі. Щічка і ручка дуже почервоніли. Я розгубилася і не знала, що робити, чим можна змастити місця укусів. Скажіть, будь ласка, як допомогти немовляті, якого покусали комарі?”

Ольга Залевінська, м. Львів

Наталія Білобрам, завідувач паразитологічної лабораторії Львівського міського лабораторного центру:
– Щоб уникнути або зменшити ймовірність укусу комара, мамі з дитиною потрібно місця скупчення цих комах. Удома затягнути кватирки дрібною сіткою або ж використовувати фумігатори. Під час прогулянок лісом, парком, берегом водойми залишати мінімум відкритих ділянок тіла і обов’язково надягати головний убір.
Якщо ж дитину вкусив комар, пильнуйте, аби малюк не розчухував це місце, тоді слід від укусу швидко зникне. У випадку виникнення свербежу скористайтеся спеціальними засобами, які можна придбати в аптеці відповідно до віку малюка. У перші 12 годин слід від укусу належить змочувати содовим розчином – 1 ч. л. на півсклянки води.
Сверблячка мине й тоді, коли протрете місце укусу розчином питної соди (пів чайної ложки розчинити у склянці води – повторити процедуру кілька разів). Ранку можна обробити 50-відсотковим розчином нашатирного спирту. Якщо напохваті немає нашатирю чи тієї ж  соди, протріть місце слабким (блідо-рожевим) розчином марганцівки чи листям алое. Якщо свербіж не минув і місце укусу ще більше почервоніло, відразу ж зверніться до алерголога.
До речі, комахи не люблять запаху черемхи, пижма, полину і ялівцю. На природі позбутися неприємного відчуття допоможе розтерте листя подорожника або чебрецю, прикладене до ураженого місця.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3573 / 4.07MB / SQL:{query_count}